Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Miłosz, młodość i poezja

Magdalena Kocoń z Katolickiego Gimanzjum w Łomży zdobyła pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim „Co nie jest wymówione zmierza do nieistnienia”. Zwycięstwo Magdy – znanej z udziału w Studio Wokalnym eMDeK Magdy Sinoff i Teatrzyku Żywego Słowa „Logos” Witolda Długozimy – było bezdyskusyjne. Sukces przyniosło jej wykonanie wiersza „Orfeusz i Eurydyka”, w którym połączyła recytację ze śpiewem.

Poeta Henryk Gała
Poeta Henryk Gała

Upamiętniający 100 rocznicę urodzin  Czesława Miłosza konkurs został zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży. Wzięło w nim udział 20 uczniów gimnazjów i szkół średnich. Najliczniej reprezentowane były Publiczne Gimnazja Nr 8 i Nr 1 – z każdej tych szkół w konkursie uczestniczyło czworo recytatorów.
Jury w składzie: Henryk Gała - poeta, Marzanna Gawrych - aktor lalkarz  łomżyńskiego Teatru Lalki i Aktora oraz Anna Kamińska – polonistka, pracownik MBP, nagrodziło, poza Magdaleną Kocoń, sześcioro kolejnych uczestników.  Drugie miejsce ex aequo zdobyły Katarzyna Duda z Katolickiego Gimnazjum i Olga Teresińska z PG Nr 1. Trzecią nagrodę otrzymała Marta Kadyszewska z III LO. Wyróżniono także:  Maję Klawinowską z PG Nr 8, Przemysława Bazydło z Zespołu Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących Nr 7 oraz Aleksandrę Annę Przesław z I LO. Ta ostatnia zdobyła także nagrodę publiczności.
Każdy z uczestników konkursu przedstawił jeden wybrany utwór poetycki Czesława Miłosza w dowolnej formie. Niektórzy z młodych recytatorów pokusili się o wręcz aktorską interpretację, jak wyróżniona  Aleksandra Anna Przesław czy Sylwia Węgrzyn. Część uczestników połączyło poezję z muzyką: Julita Mejnarowicz recytowała „Postój zimowy” na skrzypcowym podkładzie melodii „Somewhere Sunset” z musicalu „Skrzypek na dachu”, zaś Przemysław Bazydło zaśpiewał wiersz „Który skrzywdziłeś”.

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę