Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Prezydent Czerniawski dostanie podwyżkę... bo się stara

Główne zdjęcie
Projekt stawek wynagrodzenie prezydenta Łomży

O ponad 15%, czyli o ponad 1750 zł chce podnieść pensję prezydenta Łomży przewodniczący Rady Miasta. Jego wniosek został wpisany jako jeden z pierwszych punktów przyszłotygodniowej sesji. Maciej Borysewicz jako argumenty za przyznaniem prezydentowi podwyżki podaje „wyjątkowy charakter i ogromną odpowiedzialność na tym stanowisku, jak również widząc starania Prezydenta Mieczysława Czerniawskiego o pozyskanie środków zewnętrznych do budżetu miasta”.

Zgodnie z wnioskiem wynagrodzenie prezydenta Czerniawskiego miałoby wzrosnąć z 10600 zł do 12362 zł miesięcznie.
Dodajmy, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 18 marca 2009 r, w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych wynagrodzenie prezydenta miasta, czy wójta gminy składa się z czterech składników. Pierwszy z nich to wynagrodzenie zasadnicze, które może wahać się od 4.800 do 6.200 zł. Kolejny jest dodatek funkcyjny, a jego maksymalny poziom może wynieść 2.100 zł. Jako trzeci składnik występuje dodatek za wysługę lat - od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego, a ostatni jest dodatek specjalny przysługuje w kwocie wynoszącej co najmniej 20% i
nieprzekraczającej 40% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego.
W przypadku prezydenta Czerniawskiego trzy pierwsze składniki są ustanowione na maksymalnym poziomie, a czwarty na poziomie 34%.

Zrówna się z poprzednikiem

We wniosku o podwyżkę dla prezydenta pada także argument, że przed rokiem przyjmując odpowiednią uchwałę w sprawie ustalenia wynagrodzenia prezydenta Czerniawskiego, Rada Miasta wynagrodzenie to ustaliła w kwocie niższej, niż posiadał poprzedni prezydent Jerzy Brzeziński. Teraz proponowana podwyżka miałaby podnieść zarobki Czerniawskiego do poziomu zarobków poprzednika.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę