Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 07 maja 2021 napisz DONOS@

Chusteczki do nosa w zamian za złoto

Do mieszkania 70-letniej łomżanki zapukała trójka nieznajomych, podając się za obywateli narodowości węgierskiej: kobieta i dwóch mężczyzn w wieku około 40-45 lat. Mówili, że muszą zapłacić za pobyt w szpitalu bardzo chorego syna. Potrzebowali 1 500 zł.

Wczoraj przed południem, poruszona opowieścią o cierpiącym w szpitalu chłopcu, starsza pani z domu przy ul. Wojska Polskiego pożyczyła „bratankom” 1 500 zł. Rzekomi „Węgrzy” zostawili jej w „zastaw” saszetkę, w której miało być 2 500 dolarów. Okazali się również mili i uczynni, podwożąc kobietę do jednej z aptek. Kiedy wyszła z lekami, samochodu „Węgrów” już nie było.
Po powrocie do domu kobieta zorientowała się, że w saszetce nie było także dolarów, tylko chusteczki higieniczne do nosa, a z mieszkania na dodatek zniknęło jeszcze 1 200 zł i złota biżuteria, warta ok. 5 tys. zł.
- Prosimy po raz kolejny o szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi, zwłaszcza gdy opowiadają nam takie niestworzone historie – apeluje Urszula Brulińska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży. - Do mieszkań starszych osób ciągle pukają naciągacze, którzy wykorzystują łatwowierność współczujących im ludzi. To apel nie tylko do osób w podeszłym wieku, ale także do młodszych, aby uświadomili swoim babciom i dziadkom oraz sąsiadom, że nie należy do domu wpuszczać nieznanych obcych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę