Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 03 grudnia 2023 napisz DONOS@

Kobiety, śpiew i …Alosza Awdiejew

Rosyjskie romanse, pieśni cygańskie i żydowskie oraz ponadczasowe ballady zaśpiewał w Łomży Alosza Awdiejew. Na co dzień, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, językoznawca i lingwista udowadnia, że można tak poważne stanowisko łączyć z profesją artysty estradowego.

Alosza Awdiejew to człowiek nietuzinkowy i obdarzony ogromnym poczuciem humoru. Pomimo tego, że w ubiegłym roku świętował 70 urodziny na scenie jest prawdziwym wulkanem energii. Wspierany na estradzie przez dwóch wyśmienitych, także śpiewających muzyków: basistę Kazimierza Adamczyka i gitarzystę Marka Piątka, udowadnia, że gitara w jego rękach nie jest tylko rekwizytem. Trio wypadło równie dobrze w tak odmiennych konwencjach jak swingujący, dynamiczny „Bei mir bistu szejn”, gruzińska pieśń „Suliko” czy rzewne „Podmoskownyje wieczera”. Nie zabrakło też innych, wielkich przebojów: „Bradiaga”, czyli „Włóczęga”, „Wiśnie”, nostalgiczny „Homel” i „Oczy cziornyje”, spopularyzowane w Polsce przez Violettę Villas.  Jednak publiczność nie byłaby usatysfakcjonowana, gdyby wieczór wypełniły tylko piosenki. Awdiejew jest bowiem znany jako niezrównany gawędziarz i konferansjer, występujący przez lata z wielkim powodzeniem w krakowskiej „Piwnicy pod Baranami”.  Tak też było w czasie piątkowego występu: śmiesznie, dowcipnie, tylko czasem  poważniej, szczególnie, gdy była mowa o expose premiera Tuska czy kwestii świadczeń emerytalnych. Koncert zakończyło pięć bisów, w tym przejmująca, zaśpiewana na finał „Modlitwa” Bułata Okudżawy.
Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka Chamryk

 


 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę