Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

A w Łomży jest dobrze...

Co piąty płatny parking w Polsce nie wydaje paragonów. Jeśli chodzi o Łomżę i okolice kontrolerzy skarbówki sprawdzili 8 płatnych parkingów i jak podaje Izabela Głowacka rzecznik prasowy Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku tu „nie stwierdzono nieprawidłowości”.

Podczas tylko jednego dnia pracownicy skarbówki na terenie całego kraju skontrolowali  1484 podmioty prowadzące tego typu działalność. Nieprawidłowości stwierdzono u ponad 300 podatników, co stanowi 1/5 skontrolowanych podmiotów. W wyniku tej akcji nałożono ponad 200 mandatów karnych na łączną  kwotę 63 tys. zł.  W województwie podlaskim sprawdzono ponad 30 płatnych parkingów. W efekcie wymierzono 6 mandatów karnych na kwotę ponad 1200 zł
- Chociaż w województwie podlaskim, w porównaniu do innych regionów Polski, gdzie stwierdzone nieprawidłowości sięgnęły nawet 55%,  odsetek ten jest mniejszy, to jednak dane te pokazują, że znaczna część przedsiębiorców działających w tej branży próbuje oszukiwać fiskusa i zaniżając swoje dochody uchyla się od opodatkowania - podaje Izabela Głowacka rzecznik prasowy Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku.
Jak podaje Głowacka kontrole oprócz zapewnienia wpływów do budżetu państwa należnych podatków,  mają także na celu zapewnienie stosowania zasad uczciwej konkurencji na rynku i ograniczenia szarej strefy.  W tym jednak, w zasadniczy, aczkolwiek prosty sposób, mogą pomóc klienci korzystający z tego rodzaju usług.
- Wystarczy, że będą pamiętać aby domagać się wydania paragonów nie tylko w miejscach takich jak sklepy, stacje paliw czy targowiska, ale również na płatnych parkingach, gdzie zostawiają swoje samochody - podaje  rzecznik prasowy Urząd Kontroli Skarbowej w Białymstoku.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę