Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

Dotacja dla ciepłowni

Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży podpisało umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie przedsięwzięcia pn. „Przebudowa i modernizacja systemu przesyłu energii cieplnej na terenie miasta Łomża”. Wartość inwestycji jest szacowana na ponad 20 milionów złotych, zaś kwota dofinansowania ma wynieść grubo ponad 13 mln zł. czyli około 65% wartości całej inwestycji.

Jak podaje Łukasz Czech z ratusza projekt pn. „Przebudowa i modernizacja systemu przesyłu energii cieplnej na terenie miasta Łomża” obejmuje 19 zadań na które składa się przebudowa sieci ciepłowniczych (magistralnych, rozdzielczych i przyłączy) o łącznej długości 10191 mb oraz budowa 33 sztuk nowych węzłów ciepłowniczych kompaktowych. Główne zadania to:
•    przebudowa sieci ciepłowniczej rozdzielczej w ciągu ul. Ks. Janusza (887mb)
•    przebudowa sieci ciepłowniczej rozdzielczej w ciągu ul. Kopernika (523 mb)
•    przebudowa sieci ciepłowniczych magistralnych w rejonie Gaspol – Bawełna (951 mb)
•    przebudowa sieci ciepłowniczych magistralnych w rejonie ulic Pana Tadeusza i Konrada Wallenroda (426 mb)
•    przebudowa sieci ciepłowniczej rozdzielczej w rejonie ul. Zjazd – Studium Medyczne – Piękna (467 mb)
•    przebudowa sieci ciepłowniczej magistralnej w ciągu ul. Spokojnej (474 mb)
•    przebudowa sieci ciepłowniczej rozdzielczej w ciągu ul. Kazańskiej (709 mb)
•    przebudowa sieci ciepłowniczej rozdzielczej i przyłączy na osiedlu Konstytucji 3-go Maja wraz z budową nowych 33 węzłów ciepłowniczych (4388 mb)
Celem projektu jest redukcja straty ciepła na przesyle i na modernizowanych węzłach cieplnych oraz emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Projekt ma również na celu poprawę bezpieczeństwa energetycznego miasta Łomża w zakresie energii cieplnej oraz standardów dostarczania ciepła mieszkańcom Łomży.
Objęte projektem zadania inwestycyjne  realizowane są w Łomży od stycznia 2007 r. i potrwają do końca 2015 r. zł. Jak wyjaśnia Czech dotychczas w ramach projektu spółka MPEC poniosła nakłady inwestycyjne w wysokości 8,4 mln zł. 30 września złożony został wniosek o wypłatę dotacji w wysokości ponad 4,2 mln zł, obecnie jest przygotowany wniosek o wypłatę kolejnej dotacji, na kwotę ponad 1,2 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę