Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Uwaga pieszy

Główne zdjęcie
Fot. archiwum

Od początku września tylko w Łomży zostało potrąconych 16 osób - jedna zmarła. Dziś samochód potrącił 26-latkę, która przechodziła przez przejście dla pieszych na Alei Legionów przy Rondzie Kościuszki. Kobieta została zabrana do szpitala.

Do potrącenia doszło ok. 12.30. Za kierownicą lanosa, który uderzył w kobietę, siedział 23-letni mężczyzna. Okoliczności wypadku ustalają policjanci. Tymczasem okazuje się, że to już 16 potrącenie pieszego w Łomży od września. W jednym ze zdarzeń pieszy zmarł po przewiezieniu do szpitala. Jak informuje Sławomir Dąbrowski, oficer prasowy KMP w Łomży, w 11 przypadkach  wina leżała po stronie kierowców samochodów, w czterech po stronie pieszych, którzy wtargnęli na jezdnie wprost pod koła pojazdów.

Potrąceń jest więcej niż w latach poprzednich. Z policyjnych statystyk wynika, że w tym roku na terenie województwa doszło już do ponad 190 wypadków drogowych z udziałem pieszych, co stanowi blisko 30% liczby wszystkich wypadków. W wyniku potrąceń 37 osób zginęło, a ponad 160 zostało rannych.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę