Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 18 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Kradzież „na urzędnika”

40 tysięcy złotych straciła 83-letnia mieszkanka Łomży, która uwierzyła fałszywej urzędniczce oferującej swoją pomoc w uzyskaniu wyższej emerytury. Teraz oszustki szukają łomżyńscy policjanci. Apelują także do mieszkańców o rozwagę.

Do zdarzenia doszło w piątek. Po południu do 83-letniej mieszkanki miasta zapukała kobieta podająca się za urzędniczkę. Zaoferowała starszej pani pomoc w wypełnieniu dokumentów, które miały gwarantować podwyższenie emerytury. Niczego niepodejrzewająca gospodyni wpuściła nieznajomą do domu. Ta w pewnym momencie poprosiła 83-latkę o pokazanie odcinka jej emerytury. Gdy już go zobaczyła zażądała kolejnych. Wtedy obie kobiety poszły do sąsiedniego pokoju, gdzie gospodyni wyjęła z szafki saszetkę z odcinkami emerytury oraz swoimi oszczędnościami. Po zakończonych formalnościach rzekoma urzędniczka zaczęła w przedpokoju badać kolana i kręgosłup starszej pani. Następnie poleciła jej, aby posiedziała kilka minut w bezruchu. Najprawdopodobniej wtedy, wykorzystując chwilową nieuwagę 83-latki, zabrała saszetkę z 40 tysiącami złotych i wyszła. Dopiero po kilkunastu minutach gospodyni zorientowała się, że padła ofiarą oszustki. Od razu o całym zdarzeniu powiadomiła łomżyńskich policjantów, którzy szukają teraz fałszywej urzędniczki.

Policjanci apelują o rozwagę. Opowieści i preteksty, jakie tworzą i wykorzystują złodzieje i oszuści bywają bardzo różne, a ich pomysłowość w tym zakresie nie zna granic. Jednak wspólnym elementem ich działania jest wytypowanie na przyszłe ofiary starszych i najczęściej mieszkających samotnie osób, zdobycie ich zaufania, odwrócenie uwagi i bardzo często przekonanie gospodarzy, by wpuścili nieznajomych do mieszkania. Dlatego też pamiętajmy o ograniczonym zaufaniu do obcych i nie wpuszczaniu ich do naszych mieszkań. Jeżeli mamy jakiekolwiek wątpliwości i podejrzewamy, że mamy do czynienia z oszustem powiadommy Policję.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę