poniedziałek, 22 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Biskup Stefanek żegna się z wiernymi...

„W dniu objęcia posługi pasterskiej przez nowo wyświęconego Księdza Biskupa kończy się moja misja wyznaczona mi przed 15. laty przez Błogosławionego Jana Pawła II. Z wielką wdzięcznością odnoszę się do Was wszystkich za doświadczone dobro w wspólnej trosce głoszenia Imienia Boga na naszej ziemi” - napisał biskup Stanisław Stefanek w słowie do wiernych diecezji łomżyńskiej, które ma być czytane na wszystkich Mszach św., w niedzielę 13 listopada

bp Stanisław Stefanek (fot. archiwum)
bp Stanisław Stefanek (fot. archiwum)

Biskup w liście bardzo ciepło pisze o biskupie nominacie. Przypomina, że już w liście przed tegoroczną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę prosił, „byśmy otwartym sercem przyjęli Pasterza, którego przed wiekami wybrał dla Kościoła Łomżyńskiego Miłosierny Ojciec, a którego pośle do nas Benedykt XVI, Piotr naszych czasów.”
- Dzisiaj Ojciec Święty Benedykt XVI posłał do nas nowego Biskupa Diecezji Łomżyńskiej. Jest nim Ksiądz Prałat dr Janusz Stepnowski, kapłan naszej Diecezji, pracujący od 22 lat w Stolicy Apostolskiej, w Kongregacji ds. Biskupów. Biskup Nominat przychodzi z serca Kościoła, by pełnić zadania Pasterza w Diecezji macierzystej – czytamy w ostatnim już „Słowie pasterskim Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka”.
- Nowy Pasterz Diecezji Łomżyńskiej przychodzi do nas z całym dorobkiem życia kapłańskiego i bogatym doświadczeniem służby dla Kościoła powszechnego. Wrażliwy na potrzeby człowieka, braterski i opiekuńczy wnosi w każde środowisko swoją osobą pogodę ewangeliczną. Wieloletnia praca w Stolicy Apostolskiej i szerokie kontakty międzynarodowe zaowocowały wnikliwą znajomością społeczno kościelnych problemów współczesnego świata – zauważa biskup Stefanek i wita go w imieniu wiernych „gorącymi sercami i otwartym duchem”.
Uroczystość Konsekracji nowego biskupa oraz jego Ingresu do katedry Łomżyńskiej została wyznaczona na niedzielę 18 grudnia br., o godz. 16.00.
Na zakończenie listu do wiernych biskup Stefanek żegna się z diecezjanami i księżmi.
- Z wielką wdzięcznością odnoszę się do Was wszystkich za doświadczone dobro w wspólnej trosce głoszenia Imienia Boga na naszej ziemi. Szczególnie dziękuję Księżom Biskupom i wszystkim Kapłanom za ofiarną współpracę i braterską przyjaźń – napisał biskup. - Waszym modlitwom, przez wstawiennictwo Matki Pięknej Miłości i świętych Patronów, polecam te dni mojego życia, które naznaczy mi Ojciec Niebieski w swojej nieskończonej dobroci.


 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę