Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Biskup Stefanek żegna się z wiernymi...

Główne zdjęcie
bp Stanisław Stefanek (fot. archiwum)

„W dniu objęcia posługi pasterskiej przez nowo wyświęconego Księdza Biskupa kończy się moja misja wyznaczona mi przed 15. laty przez Błogosławionego Jana Pawła II. Z wielką wdzięcznością odnoszę się do Was wszystkich za doświadczone dobro w wspólnej trosce głoszenia Imienia Boga na naszej ziemi” - napisał biskup Stanisław Stefanek w słowie do wiernych diecezji łomżyńskiej, które ma być czytane na wszystkich Mszach św., w niedzielę 13 listopada

Biskup w liście bardzo ciepło pisze o biskupie nominacie. Przypomina, że już w liście przed tegoroczną Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę prosił, „byśmy otwartym sercem przyjęli Pasterza, którego przed wiekami wybrał dla Kościoła Łomżyńskiego Miłosierny Ojciec, a którego pośle do nas Benedykt XVI, Piotr naszych czasów.”
- Dzisiaj Ojciec Święty Benedykt XVI posłał do nas nowego Biskupa Diecezji Łomżyńskiej. Jest nim Ksiądz Prałat dr Janusz Stepnowski, kapłan naszej Diecezji, pracujący od 22 lat w Stolicy Apostolskiej, w Kongregacji ds. Biskupów. Biskup Nominat przychodzi z serca Kościoła, by pełnić zadania Pasterza w Diecezji macierzystej – czytamy w ostatnim już „Słowie pasterskim Biskupa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka”.
- Nowy Pasterz Diecezji Łomżyńskiej przychodzi do nas z całym dorobkiem życia kapłańskiego i bogatym doświadczeniem służby dla Kościoła powszechnego. Wrażliwy na potrzeby człowieka, braterski i opiekuńczy wnosi w każde środowisko swoją osobą pogodę ewangeliczną. Wieloletnia praca w Stolicy Apostolskiej i szerokie kontakty międzynarodowe zaowocowały wnikliwą znajomością społeczno kościelnych problemów współczesnego świata – zauważa biskup Stefanek i wita go w imieniu wiernych „gorącymi sercami i otwartym duchem”.
Uroczystość Konsekracji nowego biskupa oraz jego Ingresu do katedry Łomżyńskiej została wyznaczona na niedzielę 18 grudnia br., o godz. 16.00.
Na zakończenie listu do wiernych biskup Stefanek żegna się z diecezjanami i księżmi.
- Z wielką wdzięcznością odnoszę się do Was wszystkich za doświadczone dobro w wspólnej trosce głoszenia Imienia Boga na naszej ziemi. Szczególnie dziękuję Księżom Biskupom i wszystkim Kapłanom za ofiarną współpracę i braterską przyjaźń – napisał biskup. - Waszym modlitwom, przez wstawiennictwo Matki Pięknej Miłości i świętych Patronów, polecam te dni mojego życia, które naznaczy mi Ojciec Niebieski w swojej nieskończonej dobroci.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę