Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 12 kwietnia 2021 napisz DONOS@

PiS się dzieli... także w Podlaskim

Główne zdjęcie
Poseł Jacek Bogucki

Jacek Bogucki kandydujący z listy PiS poseł z Wysokiego Mazowieckiego znalazł się w grupie 17 parlamentarzystów, którzy utworzyli klub parlamentarny „Solidarna Polska”. Tworzą go tzw. ziobryści, czyli zwolennicy Zbigniewa Ziobro, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego, którzy kilka dni temu zostali wykluczeni z partii. Bogucki był jednym z sześciu kandydatów PiS, którzy zdobyli mandat poselski w województwie podlaskim.

W poniedziałek nowi posłowie odebrali zaświadczenia o wyborze na posła, a we wtorek ma odbyć się pierwsze posiedzenie nowego Sejmu. Wówczas też ukonstytuują się nowe kluby parlamentarne. I choć do Sejmu swoich przedstawicieli wprowadziło pięć komitetów wyborczych: PO, PiS, Ruch Palikota, SLD i PSL, które utworzą swoje kluby parlamentarne, będzie także klub szósty - „Solidarna Polska”. Nowy klub tworzy 17 osób wybranych z listy PiS. To posłowie: Beata Kempa, Andrzej Dera, Marzena Wróbel, Tadeusz Woźniak, Mieczysław Golba, Jerzy Rębek, Patryk Jaki, Piotr Szeliga, Jarosław Żaczek, Andrzej Romanek, Arkadiusz Mularczyk, Jan Ziobro, Edward Siarka, Józef Rojek, Mariusz Orion Jędrysek, Jacek Bogucki oraz senator Maciej Klima.

Zgodnie ze statutem PiS (art. 36 pkt. 2)   przynależność do klubu PiS kandydatów wybranych do Sejmu lub Senatu z listy zgłoszonej przez PiS lub kandydatów rekomendowanych przez PiS oraz uczestnictwo w jego pracach jest obowiązkowe.
- Wychodząc z klubu parlamentarnego postawili się z automatu poza PiS - powiedział w poniedziałek dziennikarzom poseł Mariusz Kamiński z PiS.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę