Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 14 czerwca 2021 napisz DONOS@

Woda i ścieki będą droższe

O 22 grosze więcej niż teraz, czyli 7 złotych i 72 grosze - tyle od nowego roku ma kosztować w Łomży dostarczenie do domów 1m3 wody i odebranie ścieków. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przesłało do prezydenta miasta wniosek w sprawie podwyżek. Jak mówi Gilbert Okulicz-Kozaryn, wiceprezes MPWiK, podwyżka nie jest duża, a według szacunków firmy oznacza, że miesięcznie za każdego członka rodziny trzeba będzie zapłacić o 96 groszy więcej niż dotychczas.

Zgodnie z propozycją MPWiK podstawowa stawka opłaty za wodę dla gospodarstw domowych idzie w górę o 11 groszy czyli 3,8% i będzie wynosić 2,97 zł za m3 wobec 2,86 zł dziś. Drożej zapłacimy także za odprowadzane ścieki. Tu opłata wyniesie 4,75zł/m3 czyli o21 groszy (3,7%) więcej niż teraz.
Zgodnie z prawem propozycja nowego cennika musi jeszcze trafić pod obrady Rady Miasta. Wcześniej jednak prezydent musi sprawdzić czy wyliczenia MPWiK są właściwe. Jeśli tak – radni dużo w tej materii do powiedzenia i działania ni będą mieli – albo zgodzą się na propozycję, albo – co jest raczej mało prawdopodobne - uchwalą ceny niższe, ale zrekompensują to miejskiej spółce przyznając jej dotację z budżetu.

200609064623.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę