Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 05 czerwca 2023 napisz DONOS@

Kaczyńska w Tokio czwarta

Główne zdjęcie
Anna Kaczyńska pierwsza z prawej

Łomżanka Anna Kaczyńska zajęła czwarte miejsce podczas odbywających się w weekend w Japonii Mistrzostw Świata Open kobiet, zwanych również Olimpiadą Karat. - Sensei Kaczyńska wygrała trzy pojedynki, kolejno z zawodniczkami z Węgier, Japonii i Rosji. W półfinale spotkała się z czterokrotną mistrzynią świata wagi średniej Anastazją Krupinową. Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku sędziowie przyznali zwycięstwo Rosjance, która w finale pokonała Kanadyjkę Julie Lamarre zdobywając po raz pierwszy w historii tytuł bezwzględnej Mistrzyni Świata – relacjonuje Dariusz Syrnicki prezes Łomżyńskiego Klubu Karate.

Były to wyjątkowe zawody, ponieważ po raz pierwszy w historii światowego karate kobiety walczyły o prymat w jednej kategorii wagowej. Nie liczyły się ani waga, ani wzrost 37 zawodniczek, które zostały wyselekcjonowane poprzez cykl światowych turniejów na wszystkich kontynentach. Do tej pory, od 1975 roku tylko mężczyźni rywalizowali w takiej formule. W zawodach, które rozegrano w Tokio, brały udział reprezentantki Japonii, Iranu, Rosji, Kanady, Węgier, Bangladeszu, Hiszpanii, Niemiec, Kazachstanu, Ukrainy, Południowej Afryki, Kuwejtu, Włoch, Nowej Zelandii oraz czteroosobowa ekipa z Polski.
- Dokonanie Sensei Anny jest jej kolejnym tegorocznym sukcesem – Syrnicki. - W marcu w Paryżu zdobyła tytuł bezwzględnej Mistrzyni Europy a w czerwcu wywalczyła tytuł Mistrzyni Ameryk w wadze ciężkiej w Nowym Jorku.

Wyjazd zawodniczki na Mistrzostwa Świata był możliwy dzięki sponsorowi głównemu firmie IT CARD, jak również pomocy Banku Spółdzielczego w Zambrowie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę