Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Nowogród chce przyciągnąć inwestorów

Chcemy stworzyć miejsca dla inwestorów - mówi burmistrz Nowogrodu koło Łomży. Ma to ułatwić umowa z Suwalską Strefą Ekonomiczną. Ale jak mówi Józef Piątek, Strefa ma problemy z uzyskaniem gruntów. "Zmieniły się przepisy, i Skarb Państwa nie bardzo chce teraz przekazywać Strefie grunty nieodpłatnie" - tłumaczy. Liczy jednak na to, że rząd dostrzeże w rozszerzeniu SSE szansę na nowe miejsca pracy i zgodzi się na przekazanie ziemi na korzystnych warunkach.

Umowa ze Strefą pozwoliłaby zachęcić inwestorów dodatkowymi ulgami. "Mamy plan przestrzennego zagospodarowania, który zakłada możliwość utworzenia podstrefy suwalskiej SSE. Jeśli nam się uda, będzie to dla inwestorów szansa na wejście do Nowogrodu na zupełnie nowych warunkach, z ulgami podatkowymi" - podkreśla Józef Piątek. "Nawet jeśli to nie wyjdzie, mamy w Nowogrodzie prawie 30-hektarowy teren przygotowany pod przemysł bądź usługi połączone z przemysłem" - dodaje.

Chęć inwestowania w Nowogrodzie wyraziło kilka firm. Mogłyby stworzyć około 200 miejsc pracy.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę