Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 16 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Wyroki dla morderców utrzymane

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy orzeczone przez Sąd Okręgowy w Łomży kary dożywocia i 25 lat więzienia dla dwóch mieszkańców Zambrowa oskarżonych o brutalne zabójstwo, a potem spalenie zwłok 21-letniej mieszkanki miasta. Wyrok jest prawomocny. Do wstrząsającego mordu doszło w 2009 roku w podzambrowskich Sędziwojach.

Przypomnijmy do zbrodni doszło 15 sierpnia w niewielkiej wsi Sędziwuje pod Zambrowem. Tam wieczorem w ognisku strażacy znaleźli spalone ciało. Na miejsce wezwano policję i prokuraturę. Niemal natychmiast zatrzymano też dwóch pijanych mężczyzn podejrzewanych o dokonanie zabójstwa. Wówczas 26 letni Tadeusz Sz. i trzy lata młodszy Andrzej Sz. z Zambrowa w toku śledztwa przyznali się do zabicia dziewczyny, choć później w sądzie zeznania wycofali.
Łomżyńska prokuratura ustaliła, że podczas imprezy na działce doszło do sprzeczki. Uderzona w twarz 21-latka upadła, uderzając głową o próg domu i straciła przytomność. Sprawcy wpadli w panikę, myśleli, że dziewczyna nie żyje. Kiedy się poruszyła, zaczęli ją kopać i uderzać kijem i siekierą. Żeby ukryć zbrodnię, mężczyźni próbowali spalić.
W kwietniu Sąd Okręgowy w Łomży nie znalazł okoliczności łagodzących dla sprawców bestialskiego morderstwa. Tadeusz Sz. usłyszał wyrok dożywocia, a Andrzej Sz. 25 lat więzienia. Dziś Sąd Apelacyjny w Białymstoku „uznał za adekwatne do tego, co zrobili oskarżeni”, orzeczone w Łomży kary i utrzymał w mocy wyrok. Białostocki sąd podobnie jak łomżyński nie miał wątpliwości, że obaj mieli zamiar bezpośredni zabójstwa.
„Zbrodnia niebywała, wyjątkowa, przeciętny człowiek widuje to tylko w horrorach, trudno mu wyobrazić sobie, że człowiek jest zdolny do czegoś takiego” - mówił sędzia uzasadniając orzeczenie.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę