Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 28 lutego 2021 napisz DONOS@

Stare motocykle jak nowe na Święto Niepodległości

- Przygotowania do wystawy starych motocykli podczas pikniku patriotycznego 11. listopada na rynku w Śniadowie idą pełną parą – informuje Gabriela Piszczatowska, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. - Planujemy przygotować pod okiem Bogusława Zieziuli 25 pojazdów z jego kolekcji.

- Jeśli dopisuje pogoda, codziennie po zajęciach szkolnych spotyka się kilkuosobowa grupka uczniów i z pracownikami GOK wyrusza rowerami do Ratowa Starego – relacjonuje dyrektor Piszczatowska. - Mieszka tam emerytowany leśniczy Pan Bogusław Zieziula, który posiada w swojej kolekcji ponad 40 motorów z różnych roczników, sięgających nawet lat 50. ubiegłego wieku. Kiedy wkraczamy do królestwa kolekcjonera, za każdym razem jesteśmy pod wrażeniem tych cudeniek, jakie posiada w swoim zbiorze. Trochę przyprószone i opajęczone, ale i tak wyglądają okazale, a my postaramy się, by do wystawy były w pełnej krasie. Zdrowie Pana leśniczego nie pozwala na dopieszczanie tych skarbów, więc mu pomożemy i dzięki temu zobaczą je inni mieszkańcy Śniadowa oraz ci, którzy zechcą nas odwiedzić 11 listopada. Naszym pracom i spotkaniom z historią motoryzacji towarzyszy wiele radości, satysfakcji i bezcennych opowieści kolekcjonera. Nasi strażacy pomogą po oczyszczeniu przewieźć motocykle na rynek w Śniadowie.
Jednocześnie idą pełną parą przygotowania do koncertów patriotycznych w śniadowskim kościele i na rynku. Chóry dziecięcy, młodzieżowy i dorosłych połączyły siły, aby sprostać wymaganiom wielkiej śpiewaczki operowej Joanny Cortes, która co tydzień przyjeżdża na próby do GOK-u.
Przypomnijmy, że w Śniadowie obchody narodowego święta to nie tylko msza św. i wiązanki kwiatów pod pomnikiem na cześć tych, którzy przez 123 lata zaborów poświęcali się dla odzyskania w 1918 r. przez Polskę niepodległości! W piątek, 11. listopada ma się odbyć rodzinny festyn patriotyczny. Oprócz  motocykli, zobaczymy herby twórcy ludowego Edwarda Szabłowskiego i usłyszymy wiersze śniadowskiej poetki Barbary Węgrowskiej. W programie znajdą się pokazy grupy tanecznej GOK, pokazy ratownictwa medycznego OSP, konkursy, gry i zabawy o tematyce patriotycznej.

Opr. Mirosław R. Derewońko
Fot.: Gabriela Piszczatowska

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę