Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 14 kwietnia 2021 napisz DONOS@

„De mortuis nihil nisi bene...”

Główne zdjęcie
Cmentarz przy ul. Kopernika w Łomży

„O umarłych mów tylko dobrze” - przypomniał odwiedzającym 210-letni stary cmentarz w Łomży we Wszystkich Świętych ks. bp Stanisław Stefanek, odprawiając mszę św. w kaplicy cmentarnej pw. Grobu Pańskiego. Świąteczny porządek mszy św. panuje także w Zaduszki, gdy wspominamy wszystkich zmarłych.

Ks. bp Stanisław Stefanek przed bramą główną cmentarza i alumn Tomasz Grala
Ks. bp Stanisław Stefanek przed bramą główną cmentarza i alumn Tomasz Grala

Duszpasterstwo parafii katedralnej św. Michała Archanioła, do której należy zabytkowy cmentarz, przypomina, że 1. listopada, kiedy oddajemy chwałę świętym i błogosławionym, ukazuje nam prawdę o powszechnym powołaniu do świętości. Każdy z nas, niezależnie od drogi życia: małżeństwa, kapłaństwa, bycia zakonnikiem czy życia w samotności, jest powołany do świętości. Jesteśmy powołani do  zjednoczenia z naszym Zbawicielem.
- Zachęcamy zatem, byśmy w tych dniach prosili Pana o życie wieczne dla naszych zmarłych, ale także o świętość dla nas samych, dla naszych rodzin, dla tych, z którymi spotykamy się w szkole, na studiach czy w pracy – piszą duszpasterze na stronie internetowej Katedry.
W Zaduszki na łomżyńskim cmentarzu przy ul. M. Kopernika w kaplicy cmentarnej pw. Grobu Pańskiego msze św. zostaną odprawione o godz. 10. i 12., natomiast różaniec za dusze wszystkich zmarłych o godz. 11.
- Najważniejsze to pamiętać, żeby przy grobie zginęły z naszej pamięci różne pretensje, jakie mieliśmy do zmarłego, aby pojawił się obraz cudownej doskonałości po śmierci – upominał wiernych wczoraj ks. bp Stanisław Stefanek. - Najważniejsze to pamiętać, że jesteśmy dziećmi Bożymi, że Bóg nas wszystkich umiłował. Gdybyśmy umieli atmosferę cmentarza przenosić na życie codzienne, to byłby to dobry przykład solidarności społecznej...

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę