Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

„Marsz ku dobru”

„Marsz ku dobru” ma połączyć wszystkich uczniów, studentów, pedagogów i ludzi, którym nie jest obojętne, jaki kształt ma nasze życie społeczne i moralne. Marsz po brutalnym zabójstwie Krzysztofa Choińskiego, byłego wiceprezydenta Łomży i wicedyrektora Publicznego Gimnazjum nr 2 w Łomży im. Jana Pawła II, organizuje społeczność tej szkoły. - Chcemy budzić ludzkie sumienia i „zło dobrem zwyciężać” - napisali w specjalnym liście do dyrektorów łomżyńskich szkół zachęcając do udziału w „Marsz ku dobru”

Marsz ma przejść w czwartek (3 listopada) o godz. 14. z Placu Niepodległości ulicami: Giełczyńską, Dworną, Farną do Starego Rynku. Przy Ratuszu nastąpi odczytanie odezwy i rozwiązanie marszu.
Uczestnicy Marszu będą protestować przeciwko: eksponowaniu w kulturze masowej, filmach, grach komputerowych treści ukazujących przemoc i agresję; obojętności na zło i patologie w środowiskach jej występowania; rozmiękczaniu i zacieraniu granic norm moralnych i niewłaściwej interpretacji zasad etycznych; i zwiększającej się dostępności używek: alkoholu, papierosów, narkotyków.
Chcą zwrócić uwagę naszej społeczności na brutalizację życia społecznego; rozbudzić poczucie człowieczeństwa, łączącej nas więzi międzyludzkiej i współodczuwania z inną osobą oraz - uświadomić potrzebę wychowania od najmłodszych lat do poszanowania godności drugiego człowieka.
- Marsz nie ma charakteru politycznego, religijnego ani żałobnego, w związku z tym nie określamy ani koloru, ani rodzaju stroju. Prosimy jedynie o zwrócenie uwagi na nakrycie głowy sugerując, by była to czapka a nie kaptur – napisali organizatorzy marszu.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę