Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Krótsze „schetynówki”

Główne zdjęcie
fot. archiwum

Najprawdopodobniej tylko 36,5 km dróg uda się przebudować w przyszłym roku na terenie województwa podlaskiego w ramach tzw. „schetynówek”. Tak wynika z opublikowanej przez Wojewodę Podlaskiego wstępnej listy rankingowej programu. Na liście jest jeden z okolic Łomży – to blisko 3km odcinek drogi powiatowej Chomentowo – Śniadowo. Zgodnie z nowymi wymogami programu samorządowcy na przebudowę dróg mogą maksymalnie otrzymać 30% środków do rządu, a nie 50% jak było dotychczas.

- W tym roku do Wojewody Podlaskiego wpłynęło 75 wniosków na przebudowę dróg lokalnych (14 wniosków na drogi  powiatowe i  61 wniosków na drogi gminne) – na łączną długość 119 kilometrów – podaje Joanna Gaweł rzecznik prasowy Wojewody Podlaskiego. - Wnioskowana kwota dofinansowania – to około 35 milionów złotych.
Niestety, do podziału jest tylko 11mln, 412 tys. zł. 
- Ze wstępnej listy rankingowej wynika, że do dofinansowania zakwalifikowano 19 wniosków, w tym 9 dotyczy dróg powiatowych i 10 dróg gminnych – dodaje Gaweł uściślając, że  chodzi w sumie o 36,4 km. dróg  w tym 18,3 km to drogi powiatowe, 18,1 km to drogi gminne.

Na liście rankingowej dróg powiatowych są trzy z terenu dawnego województwa łomżyńskiego. Na piątym miejscu jest projekt powiatu wysokomazowieckiego - przebudowa drogi powiatowej Nr 2056B Rosochate Kościelne – Miodusy Stok na długości  6,433 km, na siódmym remont drogi powiatowej Nr 1797B Koszarówka – Szymany w powiecie grajewskim, a na dziewiątym przebudowa drogi powiatowej Nr 1946B Chojny – Szczepankowo – Chomentowo – Śniadowo, na odcinku Chomentowo - Śniadowo od km 2+800, 00 do km 5+627,50 zgłoszona przez powiat łomżyński.
Na liście dróg gminnych jest tylko jeden taki projekt przedstawiony przez gminę Czyżew - przebudowa dróg gminnych w celu poprawy funkcjonalności i spójności z drogami wyższego rzędu.

- Komisja oceniała wnioski biorąc pod uwagę kilka kryteriów. Najważniejszym było oczywiście bezpieczeństwo drogowe – podaje rzeczni prasowy wojewody. - Teraz, do 14 listopada  samorządy mogą  zgłaszać swoje zastrzeżenia do przedstawionej listy rankingowej. Do końca listopada zastrzeżenia będą rozpatrzone, a do 20 grudnia Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji ostatecznie zatwierdzi listę wniosków zakwalifikowanych do dofinansowania w roku 2012.

Jak dodaje Joanna Gaweł dzięki Programowi  Przebudowy Dróg Lokalnych w województwie podlaskim udało się dotychczas przebudować ponad pół tysiąca dróg gminnych i powiatowych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę