Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 18 maja 2021 napisz DONOS@

Łomża znowu będzie bezpiecznym miastem...?

Główne zdjęcie
Ratusz miejski

Specjalne stanowisko w sprawie tragicznych wydarzeń związanych ze śmiercią byłego wiceprezydenta miasta przyjęła podczas środowej sesji Rada Miejska Łomży. Radni deklarują w nim, że uczynią wszystko „co w naszej mocy, aby Łomża była miastem bezpiecznym(...)”. Ubiegłotygodniowe zabójstwo byłego wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego, to już szóste tego typy zdarzenie w Łomży w ciągu sześciu miesięcy.

My radni Rady Miejskiej Łomży, zebrani w dniu 26 października 2011 r. na sesji Rady Miejskiej, pogrążeni w żałobie po tragicznej śmierci śp. Krzysztofa Choińskiego - Zastępcy Prezydenta Miasta Łomża w latach 2002 -2010, głęboko poruszeni kolejnością bolesnych wydarzeń, mając na względzie przyszłość naszego miasta i odpowiedzialność samorządu za mieszkańców, deklarujemy: iż uczynimy wszystko, co w naszej mocy, aby Łomża była miastem bezpiecznym, zaś wydarzenia, które wstrząsnęły nami wszystkimi, więcej nie miały miejsca.
Naszym priorytetem będzie wspólna troska o ochronę i szacunek do życia ludzkiego, likwidowanie przyczyn demoralizacji i ciągła walka o lepsze jutro.
Jednocześnie wyrażamy wdzięczność Policji Państwowej oraz Prokuratorom Prokuratury Okręgowej w Łomży, za wysiłek włożony w sprawne ujęcie podejrzanych o ten haniebny mord.


Tragiczna seria
Czarna seria trwa nieprzerwanie od maja. Wówczas, w jednym z mieszkań w Łomży, 16-letni Jakub S. pobił 40-letniego mężczyznę, który trafił do szpitala i tam, pomimo udzielonej mu pomocy, zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. W czerwcu, w pustostanie w pobliżu skrzyżowania Piłsudskiego i Legionów, 46-letnia kobieta – Anna B. dźgnęła nożem prosto w serce 51-letniego Jana R. W lipcu, w opuszczonym domu przy Alei Legionów, 31-letniego Marka C. brutalnie pięściami i cegłami po m.in. głowie pobili 54-letni Zdzisław M. i 58-latek Marian J. Na początku sierpnia, w mieszkaniu przy ulicy Krzywe Koło, także śmiertelnie został pobity 53-letni Andrzej W. Sprawcami w tym wypadku byli 48-letni Jan M. i 23-letnia Aneta Ż. Ostatnia zbrodnia miała miejsce we wrześniu. W jednym z pustostanów przy ul. Sikorskiego znaleziono zwłoki 47-letniego mężczyzna. O dokonanie tej zbrodni prokuratura posądziła 29-letniego Krzysztofa B.
Ostatnie szóste morderstwo to zabicie byłego wiceprezydenta Krzysztofa Choińskiego. Został brutalnie pobity w nocy z 18 na 19 października na melinie przy ul. Kwadratowej – zaledwie ok.150 merów od własnego domu – a następnie wywieziony na łąki w okolicach Rybna gdzie porzucony bez pomocy zmarł. Prokuratura zarzuty zabójstwa przedstawiła pięciu mieszkańcomm Łomży: 22-letniemu Grzegorzowi B., 23-letniemu Marcinowi S., 24-letniemu Sławomirowi C., 28-letniemu Grzegorzowi O. i 43-letniemu Andrzejowi K. Wszystkie te morderstwa i śmiertelne pobicia zdarzały się po alkoholu.

210510110729.png
cz
śr, 26 października 2011 17:37
Data ostatniej edycji: śr, 26 października 2011 17:45:54

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę