Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Kobiety w browarze pozostaną...?

- Na dzień dzisiejszy żadna z szesnastu pań, przewidzianych wcześniej do zwolnienia, nie dostała wypowiedzenia z pracy w Browarze Łomża – zapewnia dyrektor łomżyńskiego browaru Jarosław Zawistowski. - Jest kilka pomysłów na rozwiązanie tej sytuacji, ale o nich będziemy rozmawiać dopiero w czwartek lub w piątek z prezesem zarządu Browarów Regionalnych Łomża Ryszardem Czopikiem - dodaje.

Wizyta prezes Browarów Regionalnych Łomża w Łomży to efekt wtorkowej rozmowy prezesa Ryszarda Czopika i Marka Krzystkiewicza ze spółki Van Pur, do której należą Browary Regionalne Łomża, z przewodniczący łomżyńskiej Solidarności Henrykiem Piekarskim i prezydentem Łomży Mieczysławem Czerniawskim.
- W mojej ocenie, spotkanie przebiegało w sposób merytoryczny, a prezes Marek Krzystkiewicz ze spółki Van Pur zapewnił, że raz jeszcze poddadzą wnikliwej analizie sytuację poszczególnych osób, przewidzianych do zwolnienia – ocenia Piekarski. - Z prezesem Browarów Regionalnych Ryszardem Czopikiem zapowiedzieli, że postarają się pomóc paniom i poszukają mniej bolesnych rozwiązań.
Plany zwolnienia 16 kobiet kierownictwo browaru tłumaczy nowymi liniami technologicznymi, które zostały zainstalowane w łomżyńskim zakładzie.  Wszystkie przepracowały tu co najmniej kilkanaście, a czasami nawet ponad 30 lat. Do września jako „aparatowy Działu Rozlewu Piwa”, a później – za porozumieniem stron zostały przeniesione na stanowiska „pracownika pomocniczego”. O planach zwolnienia dowiedziały się w czwartek przed dwoma tygodniami – wówczas pracodawca zawiadomił związki zawodowe, „o zamiarze wypowiedzenia umowy o pracę”.
Kobiety jak i związkowcy z browaru, twierdzą, że „de facto założeniem pracodawcy było docelowo zlikwidowanie stanowisk pracy w związku z planem zakupu kartoniarki”, co usprawiedliwiałoby  zwolnienie zbędnych pracownic w związku z likwidacją miejsc ich pracy.
Jaka jest szansa, że 16 kobiet nie straci miejsca pracy w browarze?
- Będziemy rozmawiać na ten temat za tydzień – kończy dyrektor Jarosław Zawistowski.

Mirosław R. Derewońko

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę