Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Wypożyczalnia łóżek i materaców przeciwodleżynowych

Główne zdjęcie
fot. lomza.caritas.pl

- Już 2. listopada otworzymy w Łomży wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego – zapowiada opiekun wypożyczalni Ireneusz Pastorczyk z Caritas Diecezji Łomżyńskiej, która będzie prowadzić nowy punkt przy ulicy Rybaki 1. - Na razie mamy 20 łóżek pielęgnacyjno-rehabilitacyjnych z materacami przeciwodleżynowymi, ale systematycznie będziemy poszerzać asortyment sprzętu.

Łóżka pielęgnacyjno-rehabilitacyjne są przeznaczone dla osób niemogących samodzielnie chodzić. Nierzadko to osoby obłożnie chore, cały czas leżące i wymagające pomocy w poruszaniu się.
- Łóżka są automatycznie uruchamiane na pilot – precyzuje Ireneusz Pastorczyk. - Mają ruchomy podgłówek i legowisko, tak żeby można było dostosować je do pozycji chorego. Pozwalają podnosić i opuszczać przód łóżka oraz w miejscu ugięcia kolan, żeby chory mógł z pomocą drugiej osoby ćwiczyć niesprawne kończyny. Każdy może je uruchomić, bo nie są trudne w obsłudze.
Wypożyczalnia Caritas będzie czynna przy ul. Rybaki 1 w Łomży od poniedziałku do piątku w godz. 7.30. - 15.30, ale – jak zapewnia jej opiekun - „także w sobotę czy niedzielę, jeśli ktoś będzie w potrzebie i trzeba będzie ulżyć człowiekowi w cierpieniu”. Wstępnie przyjęto, że koszt wypożyczenia łóżka z materacem przeciwodleżynowym wyniesie 100 zł na miesiąc.

MRD

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę