Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Tkane labirynty w Galerii Żivkowa

Wystawę unikatowych tkanin drukowanych autorstwa Anny Pokory ze Skierniewic można oglądać w Galerii Żivkowa. Prace wykonane techniką sitodruku - pochodzące z cykli „Labirynt” i „Tulipany” - są reprezentatywnym wyborem twórczości autorki. - Używając różnorodnej kolorystyki, różnego rodzaju druku, bazując na sztuce meksykańskiej, afrykańskiej czy perskiej, Anna Pokora wprowadza oglądającego w inny wymiar - mówi Ivayla Żivkowa, właścicielka galerii.

- Poznałam Annę Pokorę kilka lat temu w Skierniewicach – mówi  Ivayla Żivkowa. - Zajmuje się ona tkaniną. Ja też ukończyłam Pracownię Tkaniny i druk na tkaninie, dlatego ten temat tak nas zbliżył i przyciągnął do siebie. Stąd zaproszenie na wystawę, ale jej inne prace znajdują się już od początku w mojej galerii - ponieważ Anna Pokora zajmuje się też rysunkiem, malarstwem, grafiką projektową i wydawniczą. Jest to osoba bardzo wszechstronna i pracowita, do tego energiczna i aktywna.
Artystce udało się połączyć w swych pracach dwa światy. W cyklu „Tulipany”, pomimo pozornie błahego, stricte dekoracyjnego tematu, dzięki zastosowanym rozwiązaniom oraz interesującej, subtelnej kolorystyce udało się jej uniknąć sztampy i jednowymiarowości. Prace wybrane z cyklu „Labirynt” są diametralnie odmienne. Artystka, stosując delikatne elementy geometryczne, najczęściej kwadraty, łączy je z motywami zaczerpniętymi z różnych kultur i kontynentów, wprowadzając w ten sposób napięcie, nawet chaos, ale całkowicie kontrolowany, zmuszający oglądającego do zagłębienia się w jej fantazyjne labirynty.
- Nie robię wystaw co miesiąc i dlatego staram się pokazywać rzeczy, które rzadko można tutaj zobaczyć - podsumowuje właściciela galerii. - Autorów, których mamy na miejscu, mamy okazję oglądać w innych lokalnych galeriach . Ja koncentruję się na autorach z daleka, albo czymś, co jest inne, trudne do znalezienia i zobaczenia.

Wojciech Chamryk
Fot. Elżbieta Piasecka Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę