Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Budowa trasy Via Baltica może rozpocząć się już w 2014 roku

Decyzja Komisji Europejskiej kończąca spór o przebieg trasy Via Baltica przyśpieszy budowę S-61 - twierdzi zastępca dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku - Sławomir Topczewski. Poranny gość Radia Białystok przekonywał, że w 2014 roku może ruszyć inwestycja - przynajmniej niektóre jej elementy.

W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zdecydowała, że Via Baltica będzie omijać obszary cenne przyrodniczo w północno-wschodniej Polsce. Ominie także Białystok. Prowadzić będzie przez: Suwałki, Raczki, Ełk, Szczuczyn, Stawiski, Łomżę, Ostrów Mazowiecką, Wyszków i Radzymin. W Podlaskiem pokrywać się będzie z drogą ekspresową S -61 .

"Droga ekspresowa była i jest w planach rządowych, miała być przygotowywana - ale to spowodowało, że droga Via Baltica została wpisana na listę rezerwową drugiej perspektywy unijnej - czyli na lata 2014-2020. Jakby nie było, proces przygotowawczy trwa" - mówi Sławomir Topczewski.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad liczy na wsparcie Unii Europejskiej z nowego budżetu 2014-2020. Via Baltica ma być europejskim kanałem transportowym, który ma połączyć kraje Europy Zachodniej przez Warszawę z krajami nadbałtyckimi i Finlandią.

"Pomoc finansowa Unii Europejskiej, trochę z budżetu państwa i mam nadzieję, że rok 2014 to będzie rozpoczęcie obwodnicy Suwałk, a rok 2012 odcinki dwóch obwodnic - Stawisk i Szczuczuna" - dodaje Sławomir Topczewski.

"W ubiegłym tygodniu Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała decyzję środowiskową dla obwodnicy Suwałk. Pod koniec 2014 roku powinniśmy być gotowi do budowy obwodnicy Łomży" - mówił dziś w Radiu Białystok Sławomir Topczewski.

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę