Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 21 czerwca 2021 napisz DONOS@

Tanio „namalują” nam Miejskie Centrum Handlowo-Komunikacyjne

Niespełna 25 tys złotych ma kosztować wykonanie Koncepcji Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego, które prezydent Czerniawski widzi w miejscu i okolicach dworca PKS. Ratusz wybrał najkorzystniejszą ofertę w trzecim przetargu. Dwa pierwsze unieważniono bo składane oferty były zbyt drogie - oscylowały w graniach pół miliona złotych.

Miejskie Centrum Wielofunkcyjne to jeden z pierwszych pomysłów nowych władz Łomży. Miałoby powstać na terenie ograniczonym ulicami: Aleją Legionów – Sikorskiego - Dworcowa  oraz torowiskiem kolejowym. Prezydent Mieczysław Czerniawski chciał aby powstały tu nowy obiekt, lub obiekty łączyły w sobie funkcje: handlowe (o max. pow. sprzedaży do 2000 m2), usługowe, biurowe, hotelowe, rozrywkowe, gastronomiczne ale także z administracyjnymi, które miałby być wykorzystywane na potrzeby Urzędu Miejskiego. MCW miałoby pełnić także funkcję węzła przesiadkowego i to zarówno komunikacji autobusowej (autobusy międzymiastowe, podmiejskie, miejskie) jak i transportu kolejowego – szynobusy. W pierwszych  przetargach wykonawca miał jednocześnie opracować „projekt budowlany i wykonawczy Hali Targowej na obecnym targowisku miejskim w Łomży”, ale to zadanie zostało teraz wyłączone do osobnego postępowania. I okazało się, że teraz ceny koncepcji znacznie spadły i zgłosiło się więcej wykonawców. O ile w poprzednich przetargach wpływała tylko jedna oferta - pierwszym razem na  kwotę prawie 600 tys zł, drugim na niespełna 500 tys zł – teraz było ich cztery. Najniższą - z ceną brutto 24,6 tys zł - zaproponował architekt Radosław Guzowski z Warszawy. Jego oferta była niemal cztery razy tańsza od drugiej w kolejności złożonej przez konsorcjum na którego czele stanęło białostockie Atelier ZETTA. 
Na wykonanie koncepcji  Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego zwycięzca przetargu ma mieć cztery miesiące od dnia podpisania umowy.

210618123923.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę