Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 24 lutego 2021 napisz DONOS@

Piąty zatrzymany w związku z zabójstwem Choińskiego

Policjanci zatrzymali kolejną – już piątą – osobę podejrzaną w związku z zabójstwem byłego wiceprezydenta Łomży. Poszukiwania tego mężczyzny trwały kilka dni. Jego zatrzymanie potwierdza prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. To prawdopodobnie 22-letni mieszkaniec Łomży. Został zatrzymany w Słubicach, gdy próbował wyjechać z Polski. Najprawdopodobniej to on wywiózł brutalnie pobitego Krzysztofa Choińskiego w okolice Rybna – 12 km do miasta, gdzie wyrzucono go konającego.

- Najprawdopodobniej w poniedziałek mężczyzna ten zostanie przetransportowany do łomżyńskiej prokuratury – mówi prokurator Kudyba.
Po przesłuchaniu i postawieniu mu zarzutów prokurator zdecyduje o zastosowaniu możliwych środkach zapobiegawczych. Czterech innych mieszkańców Łomży: 23-letni Marcin S., 24-letni Sławomir C., 28-letni Grzegorz O. i 43-letni Andrzej K., którym prokurator zarzucił dokonanie zabójstwa i rozboju trafiło już do tymczasowego aresztu na trzy miesiące.

Przypomnijmy zmasakrowane ciało byłego wiceprezydenta Łomży znaleziono w środę po południu na łąkach przy Narwi, w okolicach wsi Rybno, ok. 12 km od Łomży. Sekcja zwłok wykazała, że prawdopodobną przyczyną śmierci był uraz wielonarządowy spowodowany szeregiem uderzeń narzędziem tępym, niecharakterystycznym, w okolice twarzy, klatki piersiowej i jamy brzusznej.
Według dotychczasowych ustaleń, Krzysztof Choiński wracał pieszo we wtorek wieczorem ok. godz. 20.00 ze spotkania w znajdującym się przy ul. Spokojnej budynku uczelni prowadzonej przez Towarzystwo Wiedzy Powszechnej, którego był działaczem. Do domu nie dotarł. Andrzej Baranowski, rzecznik prasowy KWP w Białymstoku, podawał, że wstępne ustalenia policji wskazują, że „sprawcy w jednym z domów na terenie Łomży (przy ul. Kwadratowej, zaledwie ok. 150 metrów od domu Choińskiego – dop.red.) dotkliwie pobili swoją ofiarę, a następnie wywieźli go samochodem kilkanaście kilometrów dalej. Konającego bez udzielenia pomocy porzucili na łące koło Rybna”. Zmasakrowane ciało następnego dnia znaleźli wędkarze.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę