Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 19 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Prawie 4 tony żywności zebrała Caritas Diecezji Łomżyńskiej

Zbiórka pod hasłem “Rozpal serce” odbyła się w 4 miastach diecezji. Zebrane produkty zostaną przekazane najbardziej potrzebującym. W większych sklepach w Łomży, Kolnie, Zambrowie i Grajewie stali wolontariusze, którzy do koszy zbierali produkty spożywcze i środki czystości. Klienci wrzucali m.in. ryż, makaron, mąkę, cukier, dżemy, konserwy i słodycze. W Łomży zebrano najwięcej – prawie 2 tony, 750 kg zgromadzo w Grajewie, nieco mniej w Kolnie, a Zambrowianie przedazali dla ubogicg około 500 kg żywności - mówi dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej, ks. Wojciech Zyśk. Z zebranej w sobotę żywności Caritas przygotuje paczki na święta. Otrzymają je najbardziej potrzebujące rodziny - w samej Łomży jest ich blisko 250 rodzin, łącznie około tysiąca osób.

Rodziny te w większości korzystają z bezpłatnych posiłków Kuchni Caritas. Organizacja wydaje potrzebującym także odzież, w szczególnych przypadkach wykupuje lekarstwa. Zbiórkę dla ubogich Caritas przygotowała w tym roku po raz 4-ty. Żywność zbierano przed Świętami Wielkanocnymi i przed wakacjami, a w październiku odbyła się akcja „Podziel się posiłkiem”. Caritas, przy okazji zbierania żywności dla potrzebujących, zaapelowała, aby podczas wigilii świąt Bożego Narodzenia nikt nie został sam. Wigilia dla bezdomnych i samotnych odbędzie się w Kuchni Caritas w Łomży 24 grudnia o godz. 16-00.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę