Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 26 września 2023 napisz DONOS@

Zatrzymani w związku z zabójstwem wiceprezydenta. Mają od 23 do 43 lat

Główne zdjęcie
Miejsce znalezienia ciała

- Policjanci zatrzymali wczoraj cztery osoby w związku ze śmiercią byłego wiceprezydenta Łomży - podaje prokurator Maria Kudyba rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży. Trzy osoby zatrzymano w Łomży, czwartą, która - jak mówi prokurator - miała utrudniać postępowanie, w Orzyszu. Według naszych informacji uciekał on z Łomży. Zatrzymani w Łomży to mężczyźni w wieku 23, 24 i 43 lat. W Orzyszu zatrzymano 28-latka. Wszyscy mają przeszłość kryminalną. - Zatrzymania były możliwe dzięki szybkiej i bardzo dobrej pracy łomżyńskich policjantów, którzy bardzo zaangażowali się w wykrycie sprawców zabójstwa - podkreśla Kudyba.

Przypomnijmy, zmasakrowane ciało byłego wiceprezydenta Łomży znaleziono w środę po południu na łąkach przy Narwi, w okolicach wsi Rybno. Do zbrodni doszło prawdopodobnie w nocy z wtorku na środę. Sekcja zwłok wykazała, że prawdopodobną przyczyną śmierci był uraz wielonarządowy spowodowany szeregiem uderzeń narzędziem tępym, niecharakterystycznym, w okolice twarzy, klatki piersiowej i jamy brzusznej.

Zatrzymani mężczyźni podejrzewani są o zabójstwo 53-letniego byłego wiceprezydenta Łomży. Jak podaje Andrzej Baranowski rzecznik prasowy KWP w Białymstoku dotychczasowe wstępne ustalenia wskazują, że sprawcy w jednym z domów na terenie Łomży dotkliwie pobili swoją ofiarę, a następnie wywieźli go samochodem kilkanaście kilometrów dalej. Konającego bez udzielenia pomocy porzucili na łące koło Rybna. Do zdarzenia doszło najprawdopodobniej na tle rabunkowym.

Dziś wszyscy zatrzymani będą przesłuchani przez prokuratora prowadzącego śledztwo w sprawie śmierci Krzysztofa Choińskiego. Zdecyduje on czy będą postawione im zarzuty i jakie, oraz ewentualnie jakie zostaną zastosowane wobec nich środki zapobiegawcze.

cz
pt, 21 października 2011 08:12
Data ostatniej edycji: pt, 21 października 2011 11:23:10

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę