Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 01 czerwca 2023 napisz DONOS@

Toruń, Płock i Wieliczka nagradzają młodych z Łomży

Główne zdjęcie
Na zdj.: na pierwszym planie Przemek Wysk, Marcelina Markowska i Maciek Prosiński

Muzea i ośrodki kultury z całej Polski prześcigają się w organizacji konkursów dla utalentowanych artystycznie dzieci i młodzieży. Z okazji do zaprezentowania w kraju umiejętności twórczych i zdobycia nagród skorzystali wychowankowie Pracowni Plastycznej MDK-DŚT w Łomży, prowadzonej przez Annę Bureś: Magda Klocek, Ola Piasecka, Pola Grzech, Marcelina Markowska, Maciek Prosiński i Przemek Wysk.

- Prace do wszystkich konkursów wykonane były i wysłane do organizatorów w ubiegłym roku szkolnym, a ogłoszenie wyników nastąpiło już po wakacjach – informuje instruktorka Anna Bureś. - Osiągnięcia te są wspaniałą zachętą zarówno dla młodych artystów, jak i dla mnie, do twórczej pracy przez cały rok szkolny.   Magda Klocek (lat 18) zdobyła wyróżnienie za batik, przedstawiający Skansen w Nowogrodzie, podczas Międzynarodowego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”, organizowanego przez Muzeum Okręgowe w Toruniu.
Dziewięcioletnie uczestniczki zajęć plastycznych Ola Piasecka i Pola Grzech zdobyły I i II Nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - Ilustracja do wiersza Stefana Themersona „Ach, ten Kazio Bazgrota”. Organizatorem konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.
- Laureatki przedstawiły bohatera wiersza w technice kalkografii,  która polega na wykonaniu matrycy z tekturki, sznurka, tkanin – wyjaśnia Anna Bureś. - Dopiero potem wykonuje się odbitkę przy pomocy kalki maszynowej i żelazka.
Potrójną radość instruktorce przyniosły osiągnięcia podopiecznych w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym „Oczarowani zamkami”, zorganizowanym przez Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Pierwszą nagrodę zdobył Maciek Prosiński (lat 14 lat), III Nagrodę Przemysław Wysk (lat 15 lat), a wyróżnienie Marcelina Markowska (lat 13).

Opr. Mirosław R. Derewońko

cz
cz, 20 października 2011 13:39
Data ostatniej edycji: cz, 20 października 2011 13:43:22

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę