Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Jak GROM z Czerwonego Boru

Na ośmiu hektarach lasu w Czerwonym Borze, gdzie wcześniej znajdował się poligon wojskowy, komandosi w stanie spoczynku z elitarnej formacji GROM GROUP utworzyli ośrodek szkoleniowy, który przystosowują do zajęć, m.in., z policjantami, funkcjonariuszami służby więziennej i ochroniarzami VIP-ów.

- Rzeczywiście, warszawska spółka z o.o. otworzyła ośrodek szkoleniowy, na terenie którego znalazły się istniejące tu wcześniej: zbiornik wodny o charakterze niecki przeciwpożarowej i dwa budynki, raczej do remontu – przyznaje nadleśniczy Dariusz Godlewski z Nadleśnictwa Łomża. - Spółka wydzierżawiła od nas ten teren na działalność szkoleniową.
Izabela Kołakowska, przedstawicielka spółki, potwierdza że „teren, który przez kilkanaście lat był zaniedbany i systematycznie dewastowany (…) jest obecnie zarządzany przez GROM GROUP, jedną z czołowych polskich korporacji militarnych. Jest to nowoczesny ośrodek szkolenia poligonowego, służący do szkolenia specjalistycznych służb mundurowych, m.in., policji czy służby więziennej, oraz prywatnych formacji, świadczących usługi związane z szeroko rozumianym bezpieczeństwem.
Dlatego – dodaje Kołakowska - „teren został wygrodzony i jest monitorowany przez najnowsze systemy dozoru elektronicznego ze względu na bezpieczeństwo osób postronnych, które mogłyby się znaleźć na poligonie w czasie jego użytkowania”.
- Trzeba też pamiętać, że zakres i specyfika szkolenia prowadzonego przez GROM GROUP w Czerwonym Borze, instruktorzy oraz szkoleni to często osoby wymagające ochrony wizerunku – wyjaśnia Kołakowska. - Właściciele GROM GROUP, oficerowie rezerwy jednostki specjalnej GROM, którzy przez kilkanaście lat służyli w jej pododdziałach bojowych, wielokrotnie szkolili się na poligonie Czerwony Bór i są szczególnie usatysfakcjonowani, że działalność komercyjną mogą prowadzić właśnie w tym miejscu. Zależy im na dobrych kontaktach z sąsiadami, dlatego są otwarci na różne możliwości współpracy. Myślę, że również mieszkańcy okolic Czerwonego Boru mogą czuć satysfakcję, że to właśnie w ich okolicy powstał jeden z zaledwie dwóch w Polsce prywatnych poligonów.

Mirosław R. Derewońko

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę