Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 03 marca 2021 napisz DONOS@
_ nowa strona parku____________________________ www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ____________________________ nowa strona parku _

Pozostałe wiadomości

Inne Strony ............................................. www.lpkdn.wrotapodlasia.pl ............................................. www.drozdowo.sor-albatros.pl .............................................

Święto pieczonego ziemniaka

(zdjęcia w galerii)

 

Tegoroczne Święto Pieczonego Ziemniaka w Łomżyńskim Parku Krajobrazowym Doliny Narwi odbyło się  29.09.2011r. Uczestniczyła w nim grupa 80 przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 2 w Łomży. Impreza rozpoczęła się od prelekcji przedstawiającej historię podróży ziemniaka z Ameryki do Europy, a w końcu do Polski. Dzięki wielu cennym informacjom dzieci zostały zaznajomione z ciekawostkami dotyczącymi ziemniaka, jego roli w dawnych i współczesnych czasach oraz o jego szerokim zastosowaniu w gastronomii i wielu gałęziach przemysłu. Zajęcia zostały wzbogacone o warsztaty plastyczne, w którym podstawowym narzędziem wyrazu artystycznego były ziemniaki. Za pomocą stempelków wykonanych z tego warzywa dzieci własnoręcznie dekorowały ziemniaczane stwory. Umożliwiliśmy im również zwiedzanie naszej wystawy ptaków i ssaków doliny Narwi. Wśród wielu eksponatów dzieci odgadywały nazwy zgromadzonych tam zwierząt i wyszukiwały najczęściej spotykane w parkach lub lesie. Z dużym entuzjazmem młodsze i starsze przedszkolaki rzuciły się w wir zabaw na świeżym powietrzu. Zabawy, jak na święto pieczonego ziemniaka przystało, związane były z ziemniakiem. Rzucanie ziemniakami do celu, bieg z ziemniakiem na łyżce, ziemniaczane układanki i wiele innych tak zmęczyły dzieci, że jedyną rzeczą o której myślały to zjedzenie pieczonego ziemniaka. Wszystkim stary sposób przygotowywania ziemniaka był znany, ale nie wszyscy mieli okazje spróbować wcześniej tego specjału. Ale uczta choć skromna, wzbudziła zachwyt uczestników, także niektórzy już czekają na przyszłoroczne święto.

 

ŁPKDN
śr, 19 października 2011 13:33
Data ostatniej edycji: śr, 19 października 2011 14:04:21

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę