Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 23 września 2023 napisz DONOS@

Radni chcą przybliżyć bary do... szkół

Na najbliższą - przyszłotygodniową - sesję Rady Miasta, ma trafić projekt uchwały w sprawie przybliżenia barów, pubów czy restauracji w których można podawać alkohol do obiektów chronionych czyli m.in. szkół i kościołów. Dziś takie lokale mogą otrzymać koncesje na handel alkoholem jeśli znajdują się w odległości co najmniej 90 metrów od obiektów chronionych, tymczasem grupa radnych, która złożyła wniosek chce tę odległość zmniejszyć do zaledwie 30 metrów.

To kolejna już próba zliberalizowana obowiązujących w tym zakresie miejskich przepisów przez nową – wybraną jesienią ubiegłego roku – Radę Miasta. Poprzedni projekt rozpatrywany był wiosną i  zakładał zmniejszenie z 90 do 30 metrów wymaganej prawem odległości punktu sprzedaży gastronomicznej alkoholu ale tylko w obrębie „starówki” czyli ulic: Stary Rynek, Długa, Dworna, Krótka, Farna, Rządowa, Gierczyńska, Sienkiewicza. Plac Niepodległości, Krzywe Koło, Senatorska, Woziwodzka. Ostatecznie, gdy doszło do głosowania za przyjęciem pierwszej uchwały – dotyczącej odległości - zagłosowało 10 radnych wobec 13, którzy głosowali przeciw.
Wówczas głośno mówiono, że uchwała miała umożliwić otrzymanie koncesji na podawanie alkoholu w restauracji, która miała się otworzyć na ul. Farnej i znajdowałaby się strefie ochronnej Katedry. Restauracja ta powstała  kilka miesięcy temu, ale nie można tam podawać alkoholu...   

Teraz do kwestii przybliżenia lokali z alkoholem do obiektów chronionych, którymi są nie tylko kościoły, ale także biblioteki czy szkoły, można znowu powrócić bo od wiosennego głosowania minęło już wymagane prawem pół roku. Jak informuje Maciej Borysewicz, przewodniczący Rady Miasta Łomża, pod wnioskiem z projektem zmian w uchwale, który zakłada zmniejszenie strefy ochronnej  w całym mieście z 90 do 30 metrów, podpisało się ośmiu miejskich radnych.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę