Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@

Bł. Jan Paweł II nadal jest obecny w naszych sercach i umysłach

Główne zdjęcie
Relikwiarz z włosem bł. Jana Pawła II w tzw ołtarzu Ojczyzny w Katedrze łomżyńskiej

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, dziś metropolita lwowski, ale wcześniej wieloletni sekretarz papieża Jana Pawła II, przewodniczył mszy świętej, podczas której uroczyście do łomżyńskiej Katedry wprowadzono relikwie błogosławionego Jana Pawła II. W wygłoszonej homilii arcybiskup podkreślał, że życie tego wielkiego mistyka było proste i zwyczajne tak jak jego modlitwy. - Nie dzielił swojego życia na zajęcia i modlitwę. On się wszystkim modlił. Jego życie było modlitwą – mówił ks. arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

Proboszcz Katedry ks. Marian Mieczkowski z relikwiarzem
Proboszcz Katedry ks. Marian Mieczkowski z relikwiarzem
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i biskup łomżyński Stanisław Stefanek
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i biskup łomżyński Stanisław Stefanek
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki
Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki

Srebrny relikwiarz, w którym jest włos Jana Pawła II, do Katedry w uroczystej procesji wniósł ks Marian Mieczkowski, proboszcz parafii. Został ceremonialnie umieszczony obok kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości w tzw. ołtarzu Ojczyzny, po prawej stronie popiersia Jana Pawła II.
- Przed dwudziestu laty wszedł do Katedry łomżyńskiej Jan Paweł II, Chrystusowy wikariusz i następca świętego Piotra – na wstępie  przypomniał ks. bp Stanisław Stefanek. - Od tego czasu w wielu miejscach naszego miasta spotykamy znaki jego obecności: ołtarz papieski i koronowana przez Ojca Świętego Matka Boża Pięknej Miłości. Dzisiaj błogosławiony Jan Paweł II wszedł do naszej świątyni, niesiony rękami swego umiłowanego sekretarza, obecnie księdza arcybiskupa metropolity lwowskiego Mieczysława Mokrzyckiego. Jan Paweł II jest dzisiaj z nami w błogosławionych relikwiach i będzie czekał na nasze nawiedziny.
Przy ołtarzu mszę św., której przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki,  koncelebrowali księża biskupi Stanisław Stefanek i Tadeusz Zawistowski. W trakcie homilii abp Mokrzycki wspominał dziewięć lat, spędzonych jako drugi sekretarz z Ojcem Świętym, życząc łomżyńskiej wspólnocie duchowieństwa i wiernych, aby go naśladowała w „miłości, otwartości i życzliwości dla innych oraz nieustającym dążeniu do poszukiwania Prawdy i życia według niej” .
- Ojciec Święty w jakiś przedziwny sposób promieniował – mówił arcybiskup Lwowa. - Przy nim odczuwało się spokój, miało się poczucie bezpieczeństwa i życzliwości.
Na zakończenie Mszy św. abp Mokrzycki podziękował obecnym w Katedrze za „szczęście i radość, świadectwo wiary i miłości do Jana Pawła II”.
- Wasza diecezja nie jest mi obca, bo znałem ją z opowiadań waszych pasterzy, gdy przybywali do Ojca Świętego na obiad w niedzielę – wyznał arcybiskup. - Stanowicie ważną i mocną cząstkę w Kościele katolickim!
Po Mszy św. tłumy wiernych ustawiły się w kolejce, aby ucałować relikwie błogosławionego.

To kolejne relikwie bł. Jan Paweł II w Łomży. W koście pw. Krzyża Świętego jest komża którą używał papież Jan Paweł II. Wspólnocie parafialnej podarował ją arcybiskup Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, który był sekretarzem kard. Karola Wojtyły i kontynuował tę funkcję jako osobisty sekretarz Jana Pawła II przez cały pontyfikat.

 

cz
wt, 18 października 2011 08:48
Data ostatniej edycji: wt, 18 października 2011 09:32:02

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę