Osiągnęli zamierzony cel

Czy z remisu można się cieszyć? Większość powie, że nie. Ale dla piłkarzy Perspektywy Łomża punkt zdobyty z starciu z wiceliderem IV ligi, Cresovią Siemiatycze jest dużym sukcesem. - Cresovia to bardzo mocny przeciwnik. Mają bardzo dobry, młody zespół, grają mądrze, rozsądnie i szybko - oceniał rywala trener gospodarzy, Hieronim Łada. Piłkarze z Siemiatycz w tym sezonie ustępują jedynie bezkonkurencyjnemu Ruchowi Wysokie Mazowieckie, a Perspektywa znajduje się na dole tabeli (15. miejsce) mając w dorobku aż o 20 punktów mniej. Jednak po raz kolejny boisko pokazało, że faworyt nie koniecznie musi wygrać.

Od pierwszych minut przewagę posiadali siemiatyczanie. Już w 5. minucie Michał Lesiuk stanął sam na sam z Marcinem Macko, ale piłka po jego uderzeniu przeleciała tuż nad poprzeczką. Łomżanie natomiast ustawili się na swojej połowie czekając na okazję z kontrataku. Pierwszą z nich mieli w 7. minucie, kiedy to Paweł Siekierski zakończył akcję mocnym strzałem z 14 metrów. Futbolówka jednak nie znalazła drogi do siatki rywali, a ci w odpowiedzi sami wyprowadzili szybki atak, który celnym strzałem głową zakończył Michał Prokopczuk. Po tej bramce wydawało się, że kolejne trafienia dla Cresovii będą tylko kwestią czasu. W 15. minucie na wyżyny swoich umiejętności musiał wspiąć się Macko, żeby obronić dwa bardzo groźne strzały zawodników z Siemiatycz. Sześć minut później bardzo ładną akcją popisał się zespół gospodarzy. Marcin Sawko dograł dokładnie na skrzydło do Siekierskiego, a ten długo nie namyślając się wrzucił piłkę w pole karne. Tam w odpowiednim miejscu i czasie był już Paweł Zalewski, który strzałem głową pokonał Rafała Karolczuka. Po tym golu "Duży" miał jeszcze dwie dobre okazje na zmianę wyniku, ale dwukrotnie lepszy był golkiper Cresovii. Taki obraz wydarzeń na boisku spowodował, że piłkarze gości mieli do siebie bardzo dużo pretensji, co raz wyrażając swoją frustrację w ostrych słowach.

Po zmianie stron do zmasowanego ataku ruszyli zawodnicy z Siemiatycz. W pierwszych pięciu minutach stworzyli sobie aż cztery dobre okazje do zdobycia bramki, ale we wszystkich przypadkach brakowało precyzji. Łomżanie od początku II połowy jeszcze głębiej cofnęli się pod swoją bramkę, a ataki ograniczyli do zaledwie 2-3 zawodników. Kolejne minuty mijały, a goście, mimo dobrych okazji, nie potrafili pokonać golkipera Osiedlowych. Od 75. minuty mieli jeszcze ułatwione zadanie, bo drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Bartosz Wiśniewski. Przewaga jednego zawodnika nie pomogła im jednak i łomżanie dowieźli do końcowego gwizdka korzystny dla siebie rezultat - Graliśmy, żeby nie przegrać. Po zejściu Bartka Wiśniewskiego rzuciliśmy wszystkie siły na obronę tego wyniku i udało się - cieszył się Łada - To dla nas cenny punkt i myślę, że chłopcy jeszcze mocniej uwierzą, że mogą skutecznie walczyć najlepszymi zespołami w tej lidze - dodał.

Teraz Osiedlowych czeka wyjazdowe spotkanie ze spadkowiczem z III ligi, Promieniem Mońki - Przez ostatni tydzień rozegraliśmy aż 3 spotkania, co dla amatorów jest dawką bardzo dużą. W związku z tym w tym tygodniu popracujemy sobie zabawowo, przyjemnościowo, żeby odzyskać świeżość i w sobotę w Mońkach powalczyć o punkty - zakończył Łada.