Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@

Woda w Drozdowie nadaje się do picia – nawet bez przegotowania.

Piotr Cymek, rzecznik prasowy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży uspokaja mieszkańców Drozdowa w związku z pogłoską jakoby woda w ich wodociągu była skażona bakteriami grupy coli. - Niewielkie zanieczyszczenie wody stwierdzono tylko i wyłącznie na jednym ujęciu wody - w szkole w Drozdowie. Woda pobrana z innego ujęcia była dobra – mówi Piotr Cymek. - N ie ma zagrożenia dla mieszkańców – dodaje.

Jak wyjaśnia Cymek zanieczyszczenie wody na ujęciu w szkole wykryto w piątek po południu. Administrator sieci od razu przystąpił do jej płukania i dezynfekcji.
- Szkoła w sobotę i niedziele była zamknięta, więc żadnego zagrożenia nie było – mówi rzecznik łomżyńskiego sanepidu, podkreślając, że pobrane w tym samym czasie próbki wody z innego ujęcie nie wykryły żadnego zanieczyszczenia. - Prawdopodobnie zanieczyszczenie wody w szkole mogło mieć związek z prowadzonymi przy budynku pracami ziemnymi - dodaje.
Dziś ponownie zostały pobrane próbki wody do badań. Ich wyniki będą znane jutro.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę