Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 17 czerwca 2021 napisz DONOS@

Ołtarz Ojczyzny

Centralnie umieszczony obraz Matki Bożej Częstochowskiej, a po bokach obrazy bł. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego – tak wygląda nastawa nowego „Ołtarza Ojczyzny” w koście pw. Krzyża Świętego w Łomży. Wczoraj, w 33 rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, poświęcił go ks. bp Tadeusz Bronakowski. W uroczystości brali udział Rycerze Kolumba z Łomży i Warszawy.

Autorem projektu „Ołtarza Ojczyzny”, który został umieszczony w prawej nawie bocznej kościoła, jest łomżyński plastyk Przemysław Adamowski, a autorką trzech obrazów w nastawie jego żona Teresa.
Budowa ołtarza trwała kilka tygodni. Poza projektantem i malarką pracowało kilku rzemieślników. Dariusz Siwek wykonała prace kamieniarskie, Włodzimierz Borys stolarskie, a Mirosław Sulewski metalurgiczne.
- Mamy nadzieję, że dzięki nowemu ołtarzowi będzie nam łatwiej wznosić myśli do Boga i naśladować w świętości naszych wielkich rodaków – mówią księża z parafii pw. Krzyża Świętego w Łomży.


fot: Bartosz Zalewski


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę