Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Górska ponownie komendantką Hufca ZHP Łomża

Główne zdjęcie
Hm Andrzej Bajkowski i hm Dorota Górska

Delegaci drużyn Hufca Nadnarwiańskiego im. Adama Chętnika podczas sobotniego zjazdu wybrali komendanta. Na kolejną czteroletnią kadencję została nim ponownie łomżynianka harcmistrz Dorota Górska (lat 43). Wybrano także Komendę Hufca, w skład której oprócz komendantki weszli: prowadzący obrady zjazdu hm Adam Frączek, phm Małgorzata Modzelewska, phm Lidia Grad i przewodnik Natalia Kłosińska.

Na zjazd, który odbywał się w Domu Harcerza przy ul. Polowej, przybyło 21 delegatów z 39 uprawnionych do podejmowania decyzji o najważniejszych sprawach łomżyńskich harcerzy. I nie tylko łomżyńskich, gdyż do hufca należą także drużyny z: Jedwabnego, Czyżewa, Rosochatego Kościelnego, Szczuczyna i Zambrowa. Obecnie to ponad 330 zuchów i harcerzy, działających w 22 drużynach.
- Ten sznur jest bardzo lekki, ale funkcja komendanta hufca trudna i ciężka – powiedział hm Andrzej Bajkowski, komendant Chorągwi Białostockiej, zakładając tradycyjny srebrno-szary sznur hm Dorocie Górskiej. - Życzę Ci, abyś stała na straży wartości i Prawa Harcerskiego. Aby inni pomagali Ci w budowaniu wspólnoty. Aby towarzyszyła Wam radość i serdeczność, sprawiedliwość i uczciwość ludzi.
- Będę dbała o rozwój liczebny drużyn, o jakość naszych imprez harcerskich, o jakość pracy drużynowych i szkolenia dla nich oraz o przedsięwzięcia programowe, wspólnie ze środowiskiem łomżyńskim i terenowym – zapewniła tuż po wyborze kom. Dorota Górska.
Zanim nowa komendantka zrealizuje plany pracy na co dzień z zuchami i harcerzami, musi uporać się z 20 tys. zł zadłużenia, jakie ma Hufiec Łomża. Hm Dorota Górska liczy, że ponad 7 600 zł wpłynie z odpisu podatkowego 1 procenta. Może znajdą się sponsorzy albo pomoże miasto i gminy.

Mirosław R. Derewońko
Fot.: Krzysztof Pyczot


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę