Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

Woda pod Kolnem do picia po przegotowaniu

Blisko dwa tysiące mieszkańców wsi Zabiele i Czerwone pod Kolnem w dalszym ciągu nie powinno pić wody z kranów własnych domów. W związku z kolejnymi wykrytymi zanieczyszczeniami Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku zaleca używanie wody z wodociągu, przeznaczonej do spożycia i przygotowywania żywności, po przegotowaniu. Problemy z właściwą jakością wody z wodociągu w Zabielu powracają już od ponad trzech miesięcy.

W kolejnych próbkach wody pobranych z wodociągu Zabiele stwierdzono obecność mikroorganizmów – podał sanepid w komunikacie. W związku z uzyskiwanymi wynikami badań i po rozważeniu zagrożenia dla zdrowia ludzkiego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie stwierdza nadal warunkową przydatność wody do spożycia w wodociągu w Zabielu.
„Zaleca się używanie wody z niniejszego wodociągu przeznaczonej do spożycia i przygotowywania żywności po przegotowaniu” - czytamy w tym komunikacie.
Wodociąg Zabiele zaopatruje w świeżą wodę 1930 mieszkańców dwóch podkolneńskich wsi  Zabiele i Czerwone. Pierwsze ostrzeżenia o niewłaściwej jakości tej wody pojawiły się na początku lipca. Od tamtej pory gmina zarządzająca wodociągiem usiłuje przywrócić jej należytą jakość, ale jak się okazuje nieskutecznie.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę