Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Czerniawski zmienia Rady Nadzorcze miejskich spółek

Henryk Trojanowski i Jan Makuszewski to nowi członkowie Rady Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Łomży. Prezydent Mieczysław Czerniawski dokonał zmian w tej Radzie. Według nieoficjalnych informacji mają być też zmiany w Radzie Nadzorczej Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej i... na samych radach zmiany się nie zakończą.

Wprowadzając „swoich” ludzi do Rady Nadzorczej MPWiK prezydent zwolnił z niej Krzysztofa Ciołka i Ryszarda Fiedorowicza, który jest też wiceprezesem MPEC.

Rada Nadzorcza MPWiK (tak jak i MPEC ) składa się z sześciu członków. Dwóch z nich powołują i odwołują pracownicy spółki, a pozostałych czterech członków „Zgromadzenie Wspólników”, którego funkcje pełni Prezydent Łomży. Zgodnie ze statutem spółki Zgromadzenie Wspólników odwołuje również członków Rady przez siebie powołanych.

Do kompetencji Rady Nadzorczej należy m.in. sprawowanie stałej kontroli nad działalnością Spółki, ale także „powoływanie i odwoływanie członków Zarządu” i „zawieszanie w czynnościach z ważnych powodów członka zarządu lub całego Zarządu”.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę