Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 09 marca 2021 napisz DONOS@

Bakterie grupy coli w wodzie pod Radziłowem

Woda dostarczana do ponad dwóch tysięcy mieszkańców ponad 20 wsi w gminie Radziłów jest skażona bakteriami grupy coli. Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku zaleca stosowanie wody z wodociągu Święcienin i Łoje Awissa przeznaczonej do spożycia, przygotowywania żywności i innych celów po przegotowaniu. Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku zaleca stosowanie wody z wodociągu Łoje Awissa przeznaczonej do spożycia i przygotowywania żywności i innych celów po przegotowaniu.

Skażona bakteria i grupy  grupy coli woda dociera do mieszkańców wsi: Święcienin, Klimaszewnica, Mścichy, Borawskie Awissa, Konopki Awissa, Kieliany, Kramarzewo , Kownatki, Czerwonki, Sośnia  (z wodociągu Święcienin) oraz Łoje Awissa, Brychy, Czachy, Racibory, Brodowo, Barwiki, Dusze, Dędówka, Konopki, Wypychy, Szlasy i Szyjki  (z wodociągu Łoje Awissa).

W związku z wykryciem zanieczyszczenia Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Grajewie wystawił decyzję administracyjną, w której stwierdził warunkową przydatność wody do spożycia przez ludzi, ale jednocześnie polecił podjęcie natychmiastowych działań w celu poprawy jakości wody oraz zobowiązał Zakład Komunalny w Radziłowie do poinformowania odbiorców o niewłaściwej jakości wody.
Tymczasem Podlaski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Białymstoku, w wydanym wczoraj po południu komunikacie odnośnie pogorszenia wody w tych dwóch wodociagach, "zaleca stosowanie wody przeznaczonej do spożycia i przygotowywania żywności i innych celów po przegotowaniu".

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę