Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radio.bialystok.pl

Łomżyński browar straci laleczki?

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił skargę łomżyńskiego browaru na Urząd Patentowy. Urząd ten zarejestrował kilka lat temu, a teraz odmówił wykreślenia z rejestru zastrzeżenia znaku towarowego wykorzystanego przez browar Brok- Strzelec. Małopolski producent piwa wypuścił na rynek wyrób na etykiecie którego umieścił nazwę "Kurpie" i parę w strojach ludowych od kilkudziesięciu lat wykorzystywane przez browar w Łomży. Okazało się, że władze :"Strzelca" wykorzystały fakt, że łomżyńska firma nie zastrzegła swego projektu i opatentował go na własną korzyść.

W opublikowanym dziś orzeczeniu Sąd Administracyjny uznał, że skarga długoletniego producenta "laleczek" jest bezzasadna i uznał, że Urząd Patentowy miał prawo tak postąpić. Od tego orzeczenia łomżyński browar może odwołać się jeszcze do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

zobacz też:
Spór o laleczki - Gazeta Bezcenna
230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę