Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Kolejne ulice w Łomży będą remontowane za unijne pieniądze...

Kolejne dziesiątki milionów złotych ma szansę otrzymać Łomża na modernizację głównych ulic. Zarząd województwa podlaskiego zdecydował dziś m.in.o wciągnięciu na tzw. listę projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego projektu dotyczącego gruntownej przebudowy dwóch odcinków ulicy Sikorskiego i ulicy Szosa do Mężenina w Łomży. - Projekt może zostać dofinansowany z środków RPO, bo otrzymaliśmy zapewnienie z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego, że droga wojewódzka Nowogród – Kuzie będzie remontowana za środki z programu Rozwój Polski Wschodniej – mówi Jacek Piorunek, członek zarządu województwa. Zarówno przebudowa drogi Nowgród - Kuzie jak i ulic w Łomży będą mogły zacząć się już w przyszłym roku.

- Choć nie ma jeszcze oficjalnie zatwierdzonej nowej listy projektów kluczowych z programu Rozwój Polski Wschodniej otrzymaliśmy zapewnienie z ministerstwa, że ten projekt będzie realizowany i mamy niebawem ogłaszać przetarg na wyłonienie wykonawcy przebudowy około 25. km odcinka drogi wojewódzkiej z Nowgrodu do granicy województwa jadąc w kierunku Myszyńca – mówi Piorunek. - Ta decyzja pozwoliła nam też na wpisanie na listę projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego kolejnego drogowego projektu miasta Łomża. Projekt ten dotyczącego przebudowy dróg wojewódzkich przebiegających przez miasto, czyli ulic Sikorskiego (dwa odcinki od Nowogrodzkiej do Wojska Polskiego i od Ronda Lutosławskiego (przy ZUS) do mostu Hubala – dop.red.) i Szosy do Mężenina. Projekt opiewa na około 29 mln zł i do końca tego roku powinna zapaść ostateczna decyzja zarządu województwa o dofinansowaniu jego realizacji – dodaje Piorunek.

Przypomnijmy dodatkowe środki na budowę dróg wojewódzkich pojawiły się w RPO gdy zarząd województwa podlaskiego zdecydował, że właśnie na ten cel zostaną skierował środki, które wcześniej były zablokowane w związku z planami budowy regionalnego lotniska.

Dodajmy, że dzięki środkom z RPO w Łomży właśnie ku końcowi zbliża się największa inwestycja drogowa ostatnich lat – czyli modernizacja Alei Piłsudskiego, fragmentu Alei Legionów od  skrzyżowania z Piłsudskiego do Konarzyc, oraz ulicy Spokojnej wraz z dobudową nowego odcinka tej ulicy łączącego ją z Przykoszarową.
Dzięki środkom z RPO przebudowano także drogę wojewódzką Piątnica – Jedwabne.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę