Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 04 marca 2021 napisz DONOS@

DNA kapitana Raginisa

Główne zdjęcie
Uroczystości pogrzebowe kpt. Władysława Raginisa i por. Stanisława Brykalskiego w Strękowej Górze

Nie ma już wątpliwości, że szczątki znalezione niedawno w miejscu, gdzie w 1939 r. rozegrała się bitwa pod Wizną, należą do kapitana Władysława Raginisa – informuje Rzeczpospolita powołując się na wyniki badania DNA, które potwierdziły, że odnalezione niedawno i uroczyście pochowane 10 września w mogile w schronie szczątki są szczątkami legendarnego dowódcy.

Badania przeprowadzono w Zakładzie Medycyny Sądowej przy Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. – Dokonaliśmy izolacji DNA mitochondrialnego z zabezpieczonego materiału kostnego i porównaliśmy je z DNA domniemanego krewnego. Wynik okazał się pozytywny. Obaj panowie są ze sobą spokrewnieni w linii żeńskiej – mówi „Rz" docent habilitowany Witold Pepiński.
Próbka porównawcza pobrana została od Jacka Raginisa, wnuka siostry kapitana. Pozytywna identyfikacja DNA kończy spór o ciało kapitana. Nazwisko bohatera zostanie wyryte na tablicy na jego nowym grobie. Wcześniej nie można było tego zrobić bo nie godziła się na to Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę