Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@

Miłość bliźniego a bezpieczeństwo ruchu drogowego

Główne zdjęcie
Mirosława Kluczek, Jacek Piorunek, Dorota Szymonowicz, kom. Piotr Pietrzak

- Bezpieczeństwo nas wszystkich nie zależy tylko od infrastruktury i regulacji prawnych, ale także od odpowiedzialności za drugiego człowieka. W tym przejawia się chrześcijańska miłość bliźniego – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski, otwierając w Szkołach Katolickich w Łomży, Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wyposażenie do Centrum ufundował łomżyński WORD. - Na terenie naszego działania, obejmującym dawne województwo łomżyńskie, to już 23. Centrum BRD – dodawał Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.

Dyr. WORDu Mirosław Oliferuk
Dyr. WORDu Mirosław Oliferuk
Ks. bp Tadeusz Bronakowski
Ks. bp Tadeusz Bronakowski

- Analizowaliśmy z policją raporty, z których wynika, że tam, gdzie regularnie podaje się wiadomości praktyczne dzieciom i młodzieży, tam liczba wypadków z ich udziałem spada. Za dużo jest łez z nieszczęścia na drogach, dlatego będę zadowolony, jeśli dzięki CBRD będzie w naszych domach o jedną łzę mniej – mówił Oliferuk.
Wyposażenie Centrum BRD stanowią cztery rowery, motorower, sprzęt audiowizualny z programami edukacyjnymi na temat zasad poruszania się pieszo i pojazdami, tablice poglądowe oraz przenośny tor przeszkód, m.in., z pochylniami, słupkami do slalomów i ze znakami drogowymi.
- Za chwilę albo za kilka lat wsiądziecie w samochody i będziecie sami zdawać trudne egzaminy na prawo jazdy – przypomniał starą prawdę o szybkim upływie czasu Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, który od Urzędu Marszałkowskiego przywiózł w prezencie jeszcze jeden rower ekstra.
Centrum BRD w Szkołach Katolickich jest trzecim w mieście: wcześniej otrzymały je Publiczne Gimnazjum nr 2 i PG nr 8. Kształtowaniu dobrych nawyków i znajomości przepisów będzie służyło również nowoczesne miasteczko ruchu drogowego, jakie wkrótce ma powstać na skate parku w Łomży. Maciej Borysewicz, koordynator BRD w łomżyńskim WORD, poinformował, że dwa dni temu minister infrastruktury zaakceptował tę lokalizację. Łomżyńskie miasteczko ma być jednym z 16 w Polsce. 

Mirosław R. Derewońko

cz
pt, 07 października 2011 16:18
Data ostatniej edycji: pt, 07 października 2011 22:19:31

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę