piątek, 19 kwietnia 2019 napisz DONOS@

Miłość bliźniego a bezpieczeństwo ruchu drogowego

- Bezpieczeństwo nas wszystkich nie zależy tylko od infrastruktury i regulacji prawnych, ale także od odpowiedzialności za drugiego człowieka. W tym przejawia się chrześcijańska miłość bliźniego – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski, otwierając w Szkołach Katolickich w Łomży, Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wyposażenie do Centrum ufundował łomżyński WORD. - Na terenie naszego działania, obejmującym dawne województwo łomżyńskie, to już 23. Centrum BRD – dodawał Mirosław Oliferuk, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży.

Mirosława Kluczek, Jacek Piorunek, Dorota Szymonowicz, kom. Piotr Pietrzak
Mirosława Kluczek, Jacek Piorunek, Dorota Szymonowicz, kom. Piotr Pietrzak
Dyr. WORDu Mirosław Oliferuk
Dyr. WORDu Mirosław Oliferuk
Ks. bp Tadeusz Bronakowski
Ks. bp Tadeusz Bronakowski

- Analizowaliśmy z policją raporty, z których wynika, że tam, gdzie regularnie podaje się wiadomości praktyczne dzieciom i młodzieży, tam liczba wypadków z ich udziałem spada. Za dużo jest łez z nieszczęścia na drogach, dlatego będę zadowolony, jeśli dzięki CBRD będzie w naszych domach o jedną łzę mniej – mówił Oliferuk.
Wyposażenie Centrum BRD stanowią cztery rowery, motorower, sprzęt audiowizualny z programami edukacyjnymi na temat zasad poruszania się pieszo i pojazdami, tablice poglądowe oraz przenośny tor przeszkód, m.in., z pochylniami, słupkami do slalomów i ze znakami drogowymi.
- Za chwilę albo za kilka lat wsiądziecie w samochody i będziecie sami zdawać trudne egzaminy na prawo jazdy – przypomniał starą prawdę o szybkim upływie czasu Jacek Piorunek, członek zarządu województwa podlaskiego, który od Urzędu Marszałkowskiego przywiózł w prezencie jeszcze jeden rower ekstra.
Centrum BRD w Szkołach Katolickich jest trzecim w mieście: wcześniej otrzymały je Publiczne Gimnazjum nr 2 i PG nr 8. Kształtowaniu dobrych nawyków i znajomości przepisów będzie służyło również nowoczesne miasteczko ruchu drogowego, jakie wkrótce ma powstać na skate parku w Łomży. Maciej Borysewicz, koordynator BRD w łomżyńskim WORD, poinformował, że dwa dni temu minister infrastruktury zaakceptował tę lokalizację. Łomżyńskie miasteczko ma być jednym z 16 w Polsce. 

Mirosław R. Derewońko

190415015623.png
cz
pt, 07 października 2011 16:18
Data ostatniej edycji: pt, 07 października 2011 22:19:31

 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę