Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wyborcza niedziela

W niedzielę wybierzemy posłów i senatorów. Lokale wyborcze będą czynne w nowych godzinach 7-21. W województwie podlaskim o wybór na jednego z 14 posłów ubiega się 255 kandydatów zgłoszonych przez 0 komitetów wyborczych. W wyborach do Senatu, w naszym okręgu wyborczym (łomżyńsko–suwalskim) o wybór ubiega się 6 kandydatów.

W porównaniu do głosowania sprzed czterech lat jedną z najistotniejszych zmian podczas tegorocznego głosowania jest wybór senatorów, który odbywa się w jednomandatowych okręgach wyborczych. Możemy postawić znak „x” przy tylko jednym nazwisku. Karta do głosowania w wyborach do Senatu będzie koloru żółtego. 

W przypadku wyborów do Sejmu karta będzie koloru białego, przy czym będzie miała inną niż dotychczas formę. Zamiast dużej planszy będzie to coś w rodzaju zeszyciku. Aby nasz głos był ważny musimy na karcie do głosowania, w kratce po lewej stronie nazwiska jednego z kandydatów, postawić znak „x”.

Jak podaje PKW głos będzie nieważny jeśli postawimy więcej niż jeden znak „x” w kratkach z lewej strony obok nazwisk kandydatów, lub gdy nie postawimy znaku „x” w żadnej kratce.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę