Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 10 maja 2021 napisz DONOS@

Śledztwo w sprawie Dworzańskiego i Piorunka umorzone

Główne zdjęcie
Jacek Piorunek i Jarosław Dworzański

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie umorzyła śledztwo „w sprawie członków zarządu województwa podlaskiego” - przekazał dziennikarzom Mieczysław Orzechowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Chodzi o sprawę rzekomych nieprawidłowości w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku w zakresie naboru kandydatów na poszczególne stanowiska w Urzędzie i jednostkach podległych. W lutym w związku z tą sprawą zarzuty usłyszał marszałek Jarosław Dworzański, a także m.in. pochodzący z Łomży członek zarządu województwa Jacek Piorunek. Obaj od początku nie przyznawali się do winy, a stawiane im zarzuty nazywali kuriozalnymi.

- Zarzut jaki mi przedstawił prokurator dotyczy tego jakobym jako przewodniczący komisji konkursowej (na stanowisko Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku - dop.red.) zaznajomił kandydata z pytaniami i odpowiedziami. Chcę stanowczo stwierdzić, że nie miało to miejsca. Czekam na dalsze postępowanie, które oczyści mnie z tego zarzutu – mówił nam w lutym, po usłyszeniu zarzutu, Jacek Piorunek.

Na razie nie jest znane uzasadnienie decyzji olsztyńskiej prokuratury o umorzeniu śledztwa „w sprawie członków zarządu województwa podlaskiego”. Jej rzecznik zapowiedział, że uzasadnienie swojej decyzji prokuratura może przedstawić w czwartek.

cz
śr, 05 października 2011 21:30
Data ostatniej edycji: śr, 05 października 2011 21:31:23

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę