Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 23 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Znowu skażona woda pod Kolnem

W próbce wody pobranej do badań z wodociągu Kumelsk (Stacja Uzdatniania Wody) stwierdzono obecność enterokoków. W związku z tym, że woda nie spełnia wymagań mikrobiologicznych w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie stwierdził brak przydatności wody do spożycia. Wodociąg w Kumelsku zaopatruje w wodę 3370 mieszkańców 28 wsi gminy Kolno.

To wsie: Kumelsk, Kowalewo, Truszki Zalesie, Truszki Patory, Truszki Kucze, Glinki, Danowo, Kiełcze Kopki, Żebry, Górskie, Lachowo, Kiełcze Stare, Rupin, Bialiki, Wykowo, Brzozowo, Brzózki, Kurowo, Filipki Duże, Filipki Małe, Rydzewo, Koziki, Wszebory, Tyszki Wądołowo, Tyszki Łabno, Zaskrodzie i Wścieklice.
Wydana decyzja przez przez  Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Kolnie
zobowiązuje Wójta Gminy Kolno do:

  • unieruchomienia Wodociągu w Kumelsku i podjęcia działań naprawczych
  • doprowadzenia jakości wody pod względem bakteriologicznym do wymagań określonych w zał. Nr 1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. Nr 61, poz. 417 z późn. zm)3
  • udokumentowania poprawy jakości wody wynikami badań laboratoryjnych.

Jak podano w komunikacie sanepidu, według informacji administratora wodociągu, zostały podjęte następujące działania: rozpoczęto dezynfekcję wody, odbiorcy wody zostali poinformowani o jej jakości poprzez ogłoszenia pisemne przez sołtysów, rozpoczęto tez organizację dystrybucji wody dla mieszkańców.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę