Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 26 lutego 2021 napisz DONOS@

„Szukałem was, a teraz wy przyszliście do mnie”

Któż z młodych ludzi nie pamięta tych, jednych z ostatnich, słów błogosławionego Jana Pawła II. W najbliższą niedzielę odbędzie się 11. Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Człowiek Modlitwy”. W tym dniu prowadzone będą zbiórka do puszek przed wszystkimi kościołami diecezji na fundusz stypendialny Papieskiego Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej, a w całym kraju, i także w Łomży, na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Tę drugą zbiórkę w mieście organizują harcerze z drużyny „Ptaki Ptakom” i oczekują na wolontariuszy, którzy mogliby pomóc im w zbiórce.

„XI Dzień Papieski rozpoczyna w tym roku tydzień wdzięczności Polaków za pontyfikat Jana Pawła II. Jest to naturalny odruch naszych serc, które czują obowiązek podziękowania Bogu za ten niezwykły dar” – czytamy w liście Konferencji Episkopatu Polski, który został przygotowany specjalnie na papieską niedzielę. - „Wdzięczność okażemy na różne sposoby. Najpierw modlitwą dziękczynną, następnie poprzez wydarzenia artystyczne i kulturalne, a zwłaszcza przez zgłębianie papieskiego nauczania. Będziemy mieli także okazję wspomóc dzieło, które Jan Paweł II nazywał swoim żywym pomnikiem. Jest to Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która poprzez stypendia wspiera materialnie i duchowo rzeszę ponad 2500 stypendystów z całej Polski.”
I właśnie zbiórkę na ten cel przez całą niedziele będą prowadzili harcerze z łomżyńskiej drużyny „Ptaki Ptakom”.
- Będziemy zbierać pieniądze przede wszystkim na ulicach miasta. Będziemy w pobliżu lokali wyborczych, centów handlowych, i oczywiście kościołów – mówi Krzysztof Pyczot.
Łomżyńscy harcerze w tym roku z warszawskiej centrali  Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” otrzymali (omyłkowo) dwa razy więcej pakietów do zbierania pieniędzy. W związku z tym nie wszystkie będzie można wykorzystać dlatego teraz harcerze proszą o wsparcie.
- Potrzebni są wolontariusze, którzy z puszkami w najbliższa niedzielę będą zbierać pieniądze na ten szczytny cel – mówi Ptyczot, licząc przede wszystkim na studentów. - Jeśli ktoś chciałby do nas dołączyć to zapraszamy na czwartkowe spotkanie w harcówce Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Księżnej Anny (godz. 16.30), lub o wysłanie na mój numer telefonu (604284106) SMS-a ze zgłoszeniem – zachęca druh Krzysztof Pyczot.

cz
śr, 05 października 2011 08:47
Data ostatniej edycji: śr, 05 października 2011 08:50:14

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę