Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

Złoty Maciek, brązowy Paweł

Główne zdjęcie
od lewej Maciej Tarnacki i Paweł Roszkowski.

Z medalami wracają łomżyńscy uczestnicy Małego Memoriału im. Janusza Kusocińskiego, które nazywane są nieoficjalnymi Mistrzostwami Polski młodzików. W Kielcach, gdzie były rozgrywane zawody, Maciej Tarnacki zdobył tytuł mistrzowski w pchnięciu kulą, a Paweł Roszkowski wywalczył brąz w rzucie młotem. Obaj to zawodnicy LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża.

Maciej Tarnacki jest uczniem Gimnazjum w  Wąsoszu, pchniecie kulą trenuje zaledwie od  początku bieżącego roku a osobą, która odkryła talent Maćka i skierowała go do sportu jest Jacek Jaworowski dyrektor Gimnazjum w Wąsoszu. „Maciek Tarnacki to talent „pierwszej wody” o bardzo dobrych warunkach fizycznych (191/108) nie skażony ciężkim treningiem i mający bardzo duże rezerwy i możliwości ich rozwoju” – mówi trenerzy Prefbetu.
- Na zawody jechał z czwarty oficjalnym  wynikiem 14.47m, ale spodziewaliśmy się, że Maciej może powalczyć o medal ponieważ trzy dni wcześniej na zawodach szkolnych uzyskał wynik 15.92m (na treningach bywały pchnięcia dalsze) co pozwalało patrzeć z optymizmem na zawody w Kielcach – mówi Andrzej Korytkowski.
Konkurs rozpoczął się trochę nerwowo bo pierwsza próba była nieważna,  druga (14.45m) dała awans na trzecie miejsce, a w trzeciej i czwartej kolejce Maciek pchnął po 15.56m co okazało wynikiem na zwycięstwo i najlepszym rezultatem w tym sezonie w Polsce wśród młodzików.
Drugi z medalistów Paweł Roszkowski to uczeń Gimnazjum w Sokołach, a jego trenerem jest Andrzej Niwiński wychowawca wielu świetnych zawodników. O ile Maciej Tarnacki występował w roli „czarnego konia” to Paweł, który przed konkursem miał najlepszy wynik w Polsce (52.21m) był jednym z faworytów rzutu młotem.
- Po naszym zawodniku od początku było widać, że stawka zawodów bardzo go usztywniła i ma dużą tremę a do tego nie pomagała też bardzo wczesna godzina rozgrywania konkursu (9.00) – relacjonuje Korytkowski. - Pierwszy rzut spalił, w drugim uzyskał zaledwie 41.64m, trzeci znów spalił i wtedy  zaczęły się prawdziwe nerwy bo było realne zagrożenie, że nasz zawodnik nie awansuje do finału. Na szczęście dla nas innym też nie szło i Paweł awansował do finałowej ósemki. W finale mając „drugie życie” oddał rzut na odległość 48.10m co dało bardzo pewny brązowy medal (5 metrów przewagi nad czwartym zawodnikiem). Chcąc walczyć o złoto nasz zawodnik zaczął ryzykować w wyniku czego spalił ostatnie dwie próby – dodaje Korytkowski.
Medale chłopców to 11 i 12-ty krążek mistrzostw Polski (i Mistrzostw Europy) jaki zdobyli zawodnicy  LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. w 2011 roku. Oznacza to kolejny rekordowy rok w historii klubu.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę