Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Po kilku latach przerwy Polacy znowu mogą brać udział w amerykańskiej Loterii Wizowej!

We wtorek 4 października, w południe wschodnioamerykańskiego czasu letniego EDT (GMT-4), nastąpi otwarcie Programu Loterii Wizowej DV-2013. Przez kolejne 32 dni (do 5 listopada) będzie można przesyłać zgłoszenia, które wezmą udział w losowaniu „zielonych kart”. Zgłoszenie do udziału w loterii jest bezpłatne. Departament Stanu USA usilnie zaleca, aby uczestnicy wysyłali zgłoszenie samodzielnie bez pomocy „konsultantów wizowych”, „agentów wizowych” lub innych osób oferujących wysłanie zgłoszenia w imieniu uczestnika.

W ramach Programu Loterii Wizowej co roku wydawane jest 50 tysięcy wiz na pobyt stały w USA. Ostatnio Polacy nie mogli brać w niej udziału, bo Polska od 2005 roku znajdowała się na liście państw wykluczonych z Loterii. Teraz to się zmieniło. Zgłoszenia można składać tylko i wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej http://www.dvlottery.state.gov.
Departament Stanu usilnie zaleca, aby uczestnicy wysyłali zgłoszenie samodzielnie. Jeśli przy wypełnianiu formularza zgłoszenia korzysta się z usług innej osoby, należy być przy tym obecnym i zachować stronę z unikalnym numerem potwierdzającym złożenie zgłoszenia. Osoby pomagające mogą usiłować zatrzymać numer potwierdzający, aby potem żądać pieniędzy za udostępnienie informacji, które powinny być bezpośrednio dostępne uczestnikowi – ostrzega Departament Stanu.
Numer potwierdzający rejestrację elektronicznego zgłoszenia online DV-2013 jest niezbędny, aby uzyskać dostęp do strony E-DV i poprzez “ Sprawdzenie Statusu Uczestnika” (Entrant Status Check) otrzymać informacje, czy przesłane zgłoszenie zostało wylosowane. Będzie to możliwe począwszy od 1 maja 2012, na stronie tej samej stronie internetowej przez którą można teraz wysłać zgłoszenie.

W załączniku publikujemy Instrukcję do programu „Wizy dla imigrantów różnych narodowości - 2013” (DV-2013).  Podane tam są wszystkie niezbędne informacje do samodzielnego wysłania zgłoszenia.

cz
pon, 03 października 2011 14:47
Data ostatniej edycji: pon, 03 października 2011 16:55:56

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę