Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 marca 2023 napisz DONOS@

Rolnicy dostaną więcej do ziemi

Stawki płatności bezpośrednich za rok 2011 będą przeliczane wg kursu 4,4050 zł za euro. To o ponad 10% więcej niż w roku ubiegłym. Zgodnie z prawem stawki dopłat z euro na złotówki przeliczane są po oficjalnym kursie euro ustalanym przez Europejski Bank Centralny na dzień 30 września. Zgodnie z pierwszymi wyliczeniami ARiMR podstawowa dopłata do hektara ziemi ma wynieść ponad 710 zł.

Szacowane według ARiMR maksymalne stawki poszczególnych płatności przedstawiają się następująco:

 • jednolita płatność obszarowa (JPO) - 710,26 zł/ha;
 • uzupełniająca płatność podstawowa - do powierzchni innych roślin i do powierzchni gruntów ornych, na których nie jest prowadzona uprawa roślin - 274,56 zł/ha;
 • płatność uzupełniająca do powierzchni uprawy chmielu, do której przyznano płatność uzupełniającą do powierzchni uprawy chmielu za 2006 r. (płatność niezwiązana z produkcją) - 1 391,43 zł/ha;
 • płatność do powierzchni roślin przeznaczonych na paszę, uprawianych na trwałych użytkach zielonych (płatności zwierzęce) - 396,49 zł/ha;
 • oddzielna płatność z tytułu owoców i warzyw (płatność do pomidorów) - 172,48 zł/tonę;
 • przejściowe płatności z tytułu owoców miękkich - 1 762 zł/ha;
 • płatność cukrowa - 55,60 zł/tonę;
 • płatność do krów - 627,71 zł/sztukę;
 • płatność do owiec - 132,15 zł/sztukę;
 • specjalna płatność obszarowa do powierzchni uprawy roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych - 264,30 zł/ha.

Wysokości poszczególnych płatności mogą ulec zmianie w przypadku, gdy zadeklarowane przez rolników we wnioskach o przyznanie dopłat na rok 2011 powierzchnie lub ilości, będą wyższe niż obowiązujące dla danych płatności powierzchnie czy ilość referencyjne.

Obowiązujące stawki dopłat bezpośrednich za 2011 r. zostaną opublikowane w rozporządzeniach Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

ARiMR, zgodnie z przepisami, rozpocznie wypłatę płatności bezpośrednich od 1 grudnia 2011 r.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę